9. 12. 2018 · Aktualizováno: 4. 10. 2023

Recenze léčby dupuytrenovy kontraktury MUDr. Fibír, Fakultní nemocnice HK

Recenze léčby dupuytrenovy kontraktury MUDr. Fibír, Fakultní nemocnice HK

K injekční léčbě jsem se rozhodl proto, že jsem nechtěl riskovat rozřezanou dlaň ruky. O této nové metodě jsem se dozvěděl z tisku.Vlastní zákrok probíhá ve dvou krocích. Nejprve je do pruhů v dlani injekčně několika vpichy aplikována kolagenáza. Je to nepříjemné, ale dá se to vydržet. Následující den po cca 24 hodinách následuje znecitlivění ruky prostřednictvím dvou injekcí do zápěstí, což mi přišlo v pohodě. Po cca hodině čekání je ruka znecitlivěná tak, že si jí nevyndáte ani kapesník z kapsy. Následuje vlastní uvolnění stažených prstů a dlaně při kterém vnímáte jednotlivá prasknutí, ale zcela bez bolesti. Znecitlivění ruky odeznívá pomalu, několik hodin. Následující den je již ruka funkční, ale místně trochu oteklá a některé pohyby mohou zabolet. Otoky a bolestivost se postupně vytrácí a po cca 3 týdnech máte ruku jako novou. Vřele doporučuji. Pan doktor Fibír je skvělý.

Pan doktor Kebrle je opravdový odborník
Pan doktor Kebrle je opravdový odborník a člověk - prostě borec . Operuje obyčejný lidi jako jsem já a pak zachrání náš klenot Petru Kvitovou . Celý národ by mu měl děkovat . Je to slušnej člověk a né jako Ti lupmové v politice a na hradě .