Nemocnice Na Homolce - Oddělení cévní chirurgie

Nemocnice Na Homolce - Oddělení cévní chirurgie

(1 Recenze)·100% doporučuje
Ohodnotit
Roentgenova 37/2, Praha, Praha (kraj)
Nemocnice Na Homolce - Oddělení cévní chirurgie
Nemocnice Na Homolce - Oddělení cévní chirurgie
(1 Recenze)·100% doporučuje

Informace

Oddělení cévní chirugie má v Nemocnici na Homolce poměrně bohatou historii – bylo otevřeno již v roce 1990. V současnosti by se dalo charakterizovat jako specializované oddělení s celostátní (a mezinárodní) působností. Nutno zmínit, že se jedná o největší pracoviště se specializací na cévní chirurgii v celé České republice.

Každý rok zde proběhne zhruba 1500-1600 operací se zaměřením na cévy. Oddělení vykazuje prvotřídní výsledky, které jsou plně srovnatelné s předními cévními pracovišti v zahraničí. Od roku 2015 je zde využívána robotická operativa. Nutno zmínit, že mnoho robotických operací, které zde proběhly, představovaly světovou premiéru. Doposud zde bylo realizováno zhruba 400 robotických zákroků s cévním zaměřením. V souvislosti s robotickou chirurgií musíme zmínit také jednu zajímavost – v roce 2014 získal primář oddělení (prof. MUDr. Petr Štádler, Ph.D.) v USA prestižní ocenění, Cenu P.A.Wettera za nejlepší vědeckou prezentaci. Tématem této prezentace byla právě robotická cévní chirurgie.

Za zmínku stojí také fakt, že se toto oddělení významně podílí na vzdělávání lékařů – a to jak českých, tak zahraničních. Především se pak jedná o oblast robotické chirurgie. Zároveň zde také probíhá výuka mediků 1. a 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

A jaká onemocnění jsou zde léčena nejčastěji? Jedná se o nedokrvenost dolních končetin, nedokrvenost mozku či aneurysmatické postižení cévního řečiště.

Na tomto pracovišti nalezneme špičkové technologické vybavení – jako příklad lze uvést 3D laparoskopickou věž Einstein Vision či robotický systém da Vinci Xi.

Nemocnice Na Homolce se zaměřuje na poskytování vysoce kvalifikované a technologicky vyspělé zdravotní péče pouze v některých oborech. Nejedná se tedy o zařízení poskytující kompletní spektrum zdravotnických služeb. Toto zařízení vlastní prestižní akreditaci JCI, která garantuje vysokou kvalitu služeb.

Za zmínku stojí také fakt, že nemocnice provozuje již od roku 1998 nadační fond Homolka. Ten je zaměřený především na podporu moderní medicíny, především pak se specializací na klinické programy probíhající v dané nemocnici.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne

Hlavní zákroky

Léčba křečových žil

Recenze (1)

5.0
1 Recenze · 100 % doporučuje
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Skutečné příběhy (1)

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související zákroky