Kryolipolýza Zeltiq Coolsculpting

Autor:

Kryolipolýza CoolSculpting® je jediná originální a patentovaná metoda formování postavy pomocí chladu, která je testovaná, certifikovaná a prokazatelně účinná. Jde o ambulantní metodu, která pomáhá tvarovat problémové partie, s nimiž často nepomůže cvičení ani dieta, pomocí cíleného mražení tukových buněk. Její největší předností je rychlost a nenáročnost – ošetření jedné oblasti trvá pouze hodinu, je bezbolestné a není po něm potřeba žádná rekonvalescence – bezprostředně poté se tak pacient může vrátit do práce či na schůzky. Kryolipolýza CoolSculpting® nemá navíc takřka žádné kontraindikace. Je vhodná téměř pro každého a je aktivně vyhledávaná jak ženami, tak muži. Procento ošetřovaných mužů navíc rok od roku stoupá.

Kryolipolýza CoolSculpting®

Kryolipolýzu CoolSculpting® vynalezli vědci z proslulé Harvardské univerzity a po své certifikaci Federálním úřadem pro kontrolu léčiv v USA a po obdržení evropského certifikátu CE se rychle rozšířila do Evropy i do celého světa. V Česku ji zatím provádí jen několik úzce specializovaných pracovišť.

Průběh ošetření Zeltiq CoolSculpting®

Přístroj Zeltiq CoolSculpting®, pomocí nějž se ošetření provádí, pracuje na principu cíleného mražení tukových buněk v problematické oblasti. Tu nejprve vakuově uchopí a poté začne na tukové buňky v ní působit intenzivním chladem, čímž v nich nastartuje proces rozpadu. Rozpadající se tukové buňky tělo v příštích třech měsících přirozeně vyloučí prostřednictvím lymfatického systému. Před ošetřením ani po něm není třeba dodržovat žádný speciální režim ani pokyny.

Ošetření je zcela neinvazivní – což je jeho největší výhoda – a bezpečné a je zaměřeno pouze na tuk. Nijak nepostihuje žádné jiné tkáně, orgány ani nervy. Pacient je při něm navíc chráněn speciální gelovou membránou a chytrým nastavením přístroje Zeltiq CoolSculpting® před omrzlinami i jakýmkoliv jiným ohrožením. Od svého uvedení na trh bylo ve světě provedeno už přes milion ošetření a doposud nebyl zaznamenán jediný incident. Procedura je navíc velmi komfortní, pacient si v jejím průběhu může číst, surfovat po internetu nebo pracovat na počítači a necítí žádné nepohodlí.

IMG 0141    IMG 0153

 Příprava před zákrokem -

důkladné zvolení ošetřené oblasti lékařem

 

Celkem 4 ošetření v oblasti břicha, 

speciální gelová membrána

a unikátní nastavení přístroje

chrání tkáň před poškozením

IMG 0160   IMG 0170

Pečlivé nasátí první ošetřované

oblasti

 

Během zákroku pacient necítí

bolest ani žádné nepohodlí

IMG 0178   IMG 0180

Po sundání hlavice přístroje
následuje rozmasírování

ošetřené oblasti

 

Po ošetření není třeba dodržovat

žádný speciální režim

Na co si dát pozor před ošetřením?

Protože je kryolipolýza velice populárním ošetřením, objevilo se na trhu velké množství alternativ přístroje Zeltiq CoolSculpting®, nejčastěji z asijských trhů. Při podstupování těchto ošetření je třeba mít na paměti, že ve velké většině nejsou testovaná ani schválená příslušnými úřady, jejich efektivita a zejména jejich bezpečnost je proto otázkou, na kterou by pacient měl v každém případě znát odpověď předtím, než se rozhodne zákrok podstoupit.

Rizika neodborně provedené kryolipolýzy nebo ošetření neautentickým přístrojem:

  • vznik chladových traumat
  • omrzliny
  • puchýře
  • nekróza tkání
  • propadlá pokožka
  • zatvrdliny

Pro koho je kryolipolýza vhodná?

Vhodným kandidátem je člověk, který má problém s lokálně uloženým tukem v některé z problematických oblastí. Nevhodným kandidátem jsou lidé obézní, a to vzhledem k tomu, že se nejedná o hubnoucí proceduru, ale o proceduru korigující lokální úložiště tuku a modelující postavu.

Kdy můžete očekávat viditelný výsledek kryolipolýzy?

Viditelný efekt nastává bezprostředně po ošetření, v příštích týdnech a měsících se rozvíjí a plného efektu je dosaženo po třech měsících. Tukové buňky, které jsou při ošetření odstraněny, jsou odstraněny navždy. Velká většina pacientů je spokojena už po jediném ošetření, tedy proceduru není třeba opakovat, ačkoliv je to možné, pokud má pacient zájem o ještě výraznější výsledek.

Alternativy zákroku:

  • injekční lipolýza – Lipolytic
  • lipomodelace – Aqualyx
  • chirurgické zákroky

Článek vznikl ve spolupráci s Mezinárodní síťí klinik Mediestetik, jedním ze zdravotnických zařízení specializovaných mimo jiné právě na kryolipolýzu. Klinika poskytla také uvedené fotografie.

Aktualizováno: 19.12.2014

Kryolipolýza Zeltiq Coolsculpting - Novinky

Pošlete tuk k ledu

Mediestetik, skupina klinik

Bojovat s přebytečným tukem můžete různými způsoby. Můžete cvičit, držet dietu nebo polykat zázračné tabletky, můžete...

Související recenze a zkušenosti

Kryolipolýza Zeltiq Coolsculpting - Ceny

Ceny od 10 500 Kč
Mediestetik, skupina klinik
MUDr. Michaela Hustá
Frýdlant nad Ostravicí, Vratimov
Ceny od 15 000 Kč
MUDr. Michaela Hustá
Ceny od 10 500 Kč
MUDr. Helena Reisingerová
Lékařská Estetika
Frýdlant nad Ostravicí
Ceny od 15 000 Kč
Lékařská Estetika
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní