Informace o ceně: Endoskopická operace karpálního tunelu

7.000 Kč
průměr

Syndrom karpálního tunelu je velmi časté onemocnění zápěstí, které je ve většině případů nutné řešit operací. Ta může být vykonána buď tzv. otevřenou technikou, tedy se vznikem větší jizvy ve dlani. Druhou šetrnější metodou je endoskopická operace karpálního tunelu, při které nedochází k tak velkému jizvení dlaně, což následně umožňuje pacientovu rychlejší rekonvalescenci. Průměrná cena endoskopické operace karpálního tunelu je 7.000 Kč.


Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 7000 - 5.249 Kč
0 Příběhů
Průměrná cena 5.250 Kč - 8.750 Kč
1 Příběh
Nejvyšší cena 8.751 Kč - 7.000 Kč
0 Příběhů

Co je zahrnuto v ceně endoskopické operace karpálního tunelu?

Cena se liší převážně v závislosti na klinice, na které chirurgický zákrok probíhá. V ceně endoskopické operace karpálního tunelu je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s chirurgem: samotné operaci karpálního tunelu předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace chirurg vyhodnotí zdravotní stav zápěstí pacienta, navrhne vhodnou metodu chirurgického zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky ze strany pacienta.
 • Anestezie: v převážné většině případů probíhá operace karpálního tunelu v lokální anestezii.
 • Samotné laserové ošetření: zákrok se provádí ambulantně a trvá přibližně 30 minut.
 • Pooperační péče: stehy se odstraňují po deseti až čtrnácti dnech po operaci.

Co může zvýšit cenu endoskopické operace karpálního tunelu?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící operaci, jeho odborná způsobilost, zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které endoskopická operace karpálního tunelu probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav ruky a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.

Ceny podobných chirurgických zákroků v České republice

Kromě endoskopické operace karpálního tunelu, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 7.000 Kč, existují i jiné chirurgické zákroky v oblasti ruky.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny podobných zákroků:

 • Operace kubitálního kanálu: cca 9 000 Kč.
 • Operace Guyonova kanálu: cca 9 500 Kč.
 • Chirurgické odstranění ganglionu: cca 6 500 Kč.

Hradí endoskopickou operaci karpálního tunelu pojišťovna?

Vzhledem k tomu, že je endoskopická operace karpálního tunelu nákladnější než klasičtější operační zákrok tzv. otevřenou metodou, musí si ji pacient částečně či zcela hradit sám. Pro více informací je žádoucí kontaktovat konkrétní zdravotní pojišťovnu, u které je pacient pojištěn.

Existuje možnost financování endoskopické operace karpálního tunelu?

Zde závisí na konkrétní klinice, zda svým klientům nabízí možnost financování jednotlivých zákroků či nikoliv. Pro více informací ohledně možnosti financování je vhodné obrátit se na danou kliniku, která endoskopickou operaci karpálního tunelu provádí.

Obecná doporučení

Pacient by si měl k provedení endoskopické operace karpálního tunelu vybrat vhodnou kliniku nejen na základě ceny, ale i podle konkrétního lékaře, jeho odborné kvalifikace a profesních zkušeností, dále na základě recenzí či pocitů jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den přeji, prosím jak dlouho je nutné po operaci karpálního tunelu která byla endoskopicka a jsem po ní druhým týdnem ruku šetřit? myslím to tak abych něco nepoškodila když pracuji i manuálně ve spisovne. Po vyndani stehů dokážu už mnohem více s rukou, ale zároveň i přes den při nějakých úkonech bolí např. neotevru s ní kolikrát ani pet láhev nebo při oblékání zapicha v ruce a v oblasti k. tunelu je ztuhla na dotek i mírně bolestivá masáže budu dělat jsem poučen jen nevím uplne přesně za cca po 4 týdnech je ok jít pracovat manuálně když už nebude výše zmíněné to bolení.. (nedělám rukama celou směnu,ale polovina je i psaní do pc právě operovanou rukou. Samozřejmě že útlak měl příčinu v zaměstnání a k operaci byl již ve fázi velmi těžký útlak . Děkuji moc s pozdravem.

Dobrý den paní Machková, obtíže po endoskopické operaci karpálního tunelu ve smyslu lokálních bolestí v dlani obzvláště při sevření nebo jiných činnostech jsou zcela běžné...je to "daň" za to, že musíme v ruce protnout relativně silný vaz, který ruce nějakou dobu chybí, než se v jeho místě vytvoří plošná jizva, která bude vaz nahrazovat ale již ... Číst dál

1 odpověď číst dál
stanislavcz
Operace karpálního tunelu Stanislavcz · Dnes

Dobrý den o kolik týdnů se zkrátí pracovní neschopnost při endoskopické operaci karpálního tunelu. pracuji jako mechanic Děkuji za odpověd.

Dobrý den, rekonvalescence je kratší v průměru o třetinu až polovinu po endoskopické operaci než po operaci klasické. Důležité ale je to slovíčko "v průměru". Musíme si uvědomit, že když je po endoskopické operaci rekonvalescence 4-8 týdnů a po otevřené operaci 6-12 týdnů, tak že se může teoreticky stát, že existuje pacient který má po otevřené op ... Číst dál

2 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU ENDOSKOPICKÁ OPERACE KARPÁLNÍHO TUNELU

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Endoskopická operace karpálního tunelu. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Moc bych chtěla poděkovat panu prim.MUDr.A.Fibírovi za perfektně provedenou endoskopickou operaci karpálního tunelu pravé ruky ve FN HK. Před 6-ti lety mi operoval levou ruku v Sanusu, a to klasickou otevřenou metodou a také bez problémů. Dnes, kdy je možnost endoskopickou cestou, tak vřele všem, co mají trápení s karpály, tak doporučuji. Pan doktor je moc šikovný, ochotný, vše vysvětlí a je velmi příjemný. Takže pane doktore moc děkuji. V.M.

Cena 7.000 Kč

Endoskopickou operaci leve ruky jsem prodelala v kvetnu 2016,i presto,ze mam namahavou praci,pracuji jako pedikerka,vratila jsem se do prace po 3.tydnech a dobry,pravou ruku jsem mela tez spatnou,takze jsem byla obj.na 5.9.,mam tedy tyden po operaci,jestli byla leva ruka luxusni,tak prava je jeste luxusnejsi.lituji,ze jsem o panu primari nevedela davno,trapila jsem se s karpalama intenzivne 15let,vsem doporucuji,bezte vcas,stejne vas karpal dobehne,a je to zbytecne se trapit,bolesti karpalu jsou nesrovnatelne s operaci,boli to jen jeden den,ja i spala bez problemu,jen jsem si vzala 1.den ibalgin,pro me je nejhorsi to umrtveni,pak uz nic neboli,jizvicka je tak nepatrna,ze ji ani po 3, 4 mesicich ani nenajdete,a na druhou ruku jsem se tesila celou dobu objednani.panu primari chci jeste jednou mockrat podekovat,za profesionalitu,mily,vstricny pristup,proste luxus,moc rada jsem vas poznala.A jelikoz mam rucicky upracovane,pridal se me lupavy palec,takze pokud me pan primar vezme,pujdu jedine k nemu,nikam jinam.a dekuji samozrejme celemu oddeleni plasticke chirurgie.

Cena 14.000 Kč