Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Endoskopická operace karpálního tunelu: ceny

7.000 Kč
průměr

Syndrom karpálního tunelu je velmi časté onemocnění zápěstí, které je ve většině případů nutné řešit operací. Ta může být vykonána buď tzv. otevřenou technikou, tedy se vznikem větší jizvy ve dlani. Druhou šetrnější metodou je endoskopická operace karpálního tunelu, při které nedochází k tak velkému jizvení dlaně, což následně umožňuje pacientovu rychlejší rekonvalescenci. Průměrná cena endoskopické operace karpálního tunelu je 7.000 Kč.

Cena tohoto ošetření je orientační. Jedná se o průměr cen, které kliniky zveřejnily na webu Estheticon.cz Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na popularitě a zkušenostech kliniky, charakteristice pacienta, složitosti zákroku, značkách, se kterými kliniky pracují, atd.

Co je zahrnuto v ceně endoskopické operace karpálního tunelu?

Cena se liší převážně v závislosti na klinice, na které chirurgický zákrok probíhá. V ceně endoskopické operace karpálního tunelu je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s chirurgem: samotné operaci karpálního tunelu předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace chirurg vyhodnotí zdravotní stav zápěstí pacienta, navrhne vhodnou metodu chirurgického zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky ze strany pacienta.
 • Anestezie: v převážné většině případů probíhá operace karpálního tunelu v lokální anestezii.
 • Samotné laserové ošetření: zákrok se provádí ambulantně a trvá přibližně 30 minut.
 • Pooperační péče: stehy se odstraňují po deseti až čtrnácti dnech po operaci.

Co může zvýšit cenu endoskopické operace karpálního tunelu?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící operaci, jeho odborná způsobilost, zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které endoskopická operace karpálního tunelu probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav ruky a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.

Ceny podobných chirurgických zákroků v České republice

Kromě endoskopické operace karpálního tunelu, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 7.000 Kč, existují i jiné chirurgické zákroky v oblasti ruky.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny podobných zákroků:

 • Operace kubitálního kanálu: cca 9 000 Kč.
 • Operace Guyonova kanálu: cca 9 500 Kč.
 • Chirurgické odstranění ganglionu: cca 6 500 Kč.

Hradí endoskopickou operaci karpálního tunelu pojišťovna?

Vzhledem k tomu, že je endoskopická operace karpálního tunelu nákladnější než klasičtější operační zákrok tzv. otevřenou metodou, musí si ji pacient částečně či zcela hradit sám. Pro více informací je žádoucí kontaktovat konkrétní zdravotní pojišťovnu, u které je pacient pojištěn.

Existuje možnost financování endoskopické operace karpálního tunelu?

Zde závisí na konkrétní klinice, zda svým klientům nabízí možnost financování jednotlivých zákroků či nikoliv. Pro více informací ohledně možnosti financování je vhodné obrátit se na danou kliniku, která endoskopickou operaci karpálního tunelu provádí.

Obecná doporučení

Pacient by si měl k provedení endoskopické operace karpálního tunelu vybrat vhodnou kliniku nejen na základě ceny, ale i podle konkrétního lékaře, jeho odborné kvalifikace a profesních zkušeností, dále na základě recenzí či pocitů jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.