Informace o ceně: Syndrom karpálního tunelu

6.380 Kč
průměr
47
odborníků

Syndrom karpálního tunelu je velmi časté onemocnění zápěstí, které je ve většině případů nutné řešit operací. Ta může být vykonána buď tzv. otevřenou technikou, tedy se vznikem větší jizvy ve dlani. Druhou šetrnější metodou je endoskopická operace karpálního tunelu, při které nedochází k tak velkému jizvení dlaně, což následně umožňuje pacientovu rychlejší rekonvalescenci. Průměrná cena léčby syndromu karpálního tunelu je 6.380 Kč.

Syndrom karpálního tunelu Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Brno 4.000 Kč 6.750 Kč 9.500 Kč
Ceny ve městě České Budějovice 4.800 Kč 4.800 Kč 4.800 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 4.500 Kč 4.500 Kč 4.500 Kč
Ceny ve městě Praha 4.400 Kč 5.200 Kč 6.000 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 5.400 Kč 5.700 Kč 6.000 Kč
Ceny ve městě Liberec 9.500 Kč 9.500 Kč 9.500 Kč
Ceny ve městě Olomouc 5.000 Kč 5.000 Kč 5.000 Kč
Ceny ve městě Plzeň 6.000 Kč 7.000 Kč 8.000 Kč
Ceny ve městě Vysoké nad Jizerou 5.000 Kč 5.000 Kč 5.000 Kč
Ceny ve městě Poděbrady 9.000 Kč 9.000 Kč 9.000 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 2250 - 4.784 Kč
3 Příběhy
Průměrná cena 4.785 Kč - 7.975 Kč
7 Příběhů
Nejvyšší cena 7.976 Kč - 9.500 Kč
2 Příběhy

Co je zahrnuto v ceně operace karpálního tunelu?

Cena se liší v závislosti na typu operace – zda probíhá tzv. otevřeně, či endoskopicky, a dále na klinice, na které chirurgický zákrok probíhá.

V ceně operace karpálního tunelu je obecně zahrnuto následující:

  • Úvodní konzultace s chirurgem: samotné operaci karpálního tunelu předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace chirurg vyhodnotí zdravotní stav zápěstí pacienta, navrhne vhodnou metodu chirurgického zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky ze strany pacienta.
  • Anestezie: v převážné většině případů probíhá operace karpálního tunelu v lokální anestezii.
  • Samotné laserové ošetření: zákrok se provádí ambulantně a trvá přibližně 30 minut.
  • Pooperační péče: stehy se odstraňují většinou po deseti až čtrnácti dnech po operaci.

Co může zvýšit cenu operace karpálního tunelu?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

  • Chirurg provádějící operaci, jeho odborné zkušenosti a reputace.
  • Klinika, na které operace karpálního tunelu probíhá.
  • Pacient, jeho zdravotní stav a individuální potřeby.
  • Složitost a rozsah zákroku, atd.

Ceny podobných chirurgických zákroků v České republice

Kromě operace karpálního tunelu, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 6.380 Kč, existují i jiné chirurgické zákroky v oblasti ruky.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny podobných zákroků:

  • Operace kubitálního kanálu: cca 8 700 Kč
  • Operace Guyonova kanálu: cca 8 700 Kč

Hradí operaci karpálního tunelu pojišťovna?

Ano, operace je hrazena ze zdravotního pojištění, pokud je prováděna klasickou otevřenou metodou. Endoskopická operace je nákladnější a pacient si ji částečně či zcela hradí sám. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu.

Existuje možnost financování operace karpálního tunelu?

Ano, možnost financování operace karpálního tunelu je možná na klinikách, které ji svým klientům poskytují. Pro více informací je výhodné kontaktovat konkrétní kliniku, která se specializuje na chirurgii ruky a vyžádat si bližší informace – zda a za jakých podmínek financování zákroků poskytuje.

Obecná doporučení

Mezi hlavními kritérii výběru vhodné kliniky, která odborně provede operaci karpálního tunelu, by kromě konečné ceny měla figurovat i profesní zkušenost a výsledky operujícího chirurga. Dále je třeba přihlédnout k recenzím jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
Syndrom karpalniho tunelu BeataFischerova · Dnes

Dobrý den, jen ve zkratce. Má maminka je po operaci karpalniho tunelu otevřene. První ruka 03/2021 druhá 06/2021. Je možné že ani v jedné ruce nemá sílu na udrženi veci, či nazuti obuvy? Prsty brni, při pohybu palce se bolest dosti zvyšuje. Jen a místa kolem jizvy u palce natekle a tvrdé. Doma cvičila pravidelně. Jen bych Vas poprosila o vyjádření, zdali je to normální nebo raději navštívit nějakého lékaře. Děkuji mockrat Beata F.

Zdravím, pooperační stav není obvyklý. doporučuji kontaktovat operatéra, který operaci dělal. prim. Moster, Revmacentrum

2 odpovědi číst dál

Dobrý den, mám necelé dva roky po operaci obou rukou, levá ruka 02/19 a pravá 05/19. Vše bylo v pořádku, až do minulého týdne. Ze soboty na neděli jsem se vzbudila se ztuhlou levou rukou a hodně silným brněním v ukazováčku, nebyla nijak zatěžována, tak jsem myslela, že jsem ji jen přilehla, ale je to více než týden a žádná změna. Nevíte, co se mohlo stát a poradíte prosím, jak dále postupovat. Mockrát děkuji za odpověď.

Je několik možných příčin.Pokud by se jednalo o lokální změny v jízve,ocekaval bych spíše postupně zhoršování potíží.Pokud se jedná o změnu náhle vzniklou očekával bych příčinu jinde,nelze vyloučit irritaci v rámci postižení krční páteře.Definitivní rozhodnutí o příčině bude na neurologovi a případném EMG vyšetření.Hezký den

1 odpověď číst dál
venos918973

Dobrý den pracují jako zedník na stavbě už 40 roku. Vše se podepsalo na mým zdraví a je to docela poznat karpalní tůnely jsem nikdy neřešil dnes už nespím probouzím se trpne to i přez den a i bolí palce jsou na tom nejhuř pichá mi v nich při práci docela peklo. Tuto práci vykonávam jako osvč.třetím rokem hodně se to a rychle zhoršuje s tímto postiženim mě nikdo asi už nezaměstná .Co dále jak postupovat aby neskončil bez práce bez peněz a zdraví nic moc .

Čím déle budete s operací váhat , tím déle se bude postižený nerv po zákroku vzpamatovávat . Pokud máte od neurologa EMG vyšetření a operaci doporučenou , tak se rozhodněte v rozumném termínu . Po operaci pak noste pevnou zápěstní bandáž , jako nosí tenisté , min rok na práci . prim dr Schmoranzová , Vysoké nad Jizerou

1 odpověď číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU SYNDROM KARPÁLNÍHO TUNELU

Bolesť zápästia
Opuch a bolesť zápästia ktorá sa prenáša z jedného na druhé v oblasti kĺbu aj v klude. Viete mi poradiť...
aaaadka
Poslední komentář: 8. 11. 2017 ·
1
Distální neuropatie...
prosim mužete mě dat vědět byla jsem na vyšetření ,mam tam napsany oboustranná distální senzitivně...
majka112926
Poslední komentář: 17. 8. 2012 ·
4
Strach z operace karpálního tunelu
dobrý den.Mám objednaný termín operace karpálního tunelu na únor 2012.Mám dva a půl roku do důchodu a mám...
anonym112643
Poslední komentář: 15. 4. 2013 ·
5