Informace o ceně: Chirurgie ruky

8.794 Kč
průměr
17
odborníků

Chirurgie ruky spadá do oboru plastické chirurgie a zabývá se úrazy i chronickými onemocněními ruky všeho druhu, jako je syndrom karpálního kanálu, Dupuytrenova kontraktura, lupavý prst, odstranění ganglia, uvolnění nervů ruky, rekonstrukční operace šlach, vrozené vývojové vady v oblasti ruky apod. Většina operačních výkonů ruky se provádí ambulantně v lokální anestezii.

Chirurgie ruky Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 6.000 Kč 8.625 Kč 9.500 Kč
Ceny ve městě Prostějov 9.000 Kč 9.000 Kč 9.000 Kč
Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.
Nejnižší cena 6000 - 6.594 Kč
1 Příběh
Průměrná cena 6.595 Kč - 10.992 Kč
0 Příběhů
Nejvyšší cena 10.993 Kč - 9.500 Kč
2 Příběhy

Rozložení cen

Cenová mapa

Zjistěte ceny v jednotlivých krajích
Nejnižší cena o 25 % nižší ceny oproti průměru
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena o 25 % vyšší ceny oproti průměru

Co je zahrnuto v ceně operačních výkonů chirurgie ruky?

Cena se liší v závislosti na konkrétním výkonu a typu operace – zda probíhá tzv. otevřeně, či endoskopicky, dále na klinice, na které chirurgický zákrok probíhá.

V ceně operačních výkonů chirurgie ruky je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s chirurgem: samotnému operačnímu výkonu předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace chirurg vyhodnotí zdravotní stav ruky, navrhne vhodnou metodu chirurgického zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky ze strany pacienta.
 • Anestezie: v převážné většině případů probíhá operace ambulantně v lokální anestezii.
 • Samotný operační výkon: doba operace se liší v závislosti na konkrétním zákroku, jeho složitosti a rozsahu.
 • Pooperační péče: odstranění drenů, dlah, stehů apod.

Co může zvýšit cenu operačních výkonů chirurgie ruky?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg, který operaci provádí, jeho odborné zkušenosti, profesní výsledky a reputace.
 • Klinika, na které zákrok probíhá, její lékařské vybavení apod.
 • Pacient, jeho zdravotní stav ruky a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.

Ceny konkrétních operací chirurgie ruky v České republice

Chirurgie ruky, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 8 800 Kč, zahrnuje celou škálu chirurgických zákroků v oblasti ruky a zápěstí.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny konkrétních zákroků:

 • Endoskopická operace karpálního tunelu: cca 6 500 Kč.
 • Operace kubitálního kanálu: cca 8 700 Kč.
 • Operace Guyonova kanálu: cca 8 700 Kč.
 • Chirurgické odstranění ganglionu: cca 6 500 Kč.

Hradí operaci ruky pojišťovna?

Ano, ve většině případů jsou jednotlivé operační výkony ruky hrazeny ze zdravotního pojištění, pokud je doporučí ošetřující lékař a schválí revizní lékař dané zdravotní pojišťovny.

Existuje možnost financování operace ruky?

Ano, určité kliniky nabízí svým klientům možnost financování jednotlivých zákroků. Zda klinika nabízí možnost financování operace ruky či nikoliv, se pacient dozví na webových stránkách dané kliniky nebo při jejím telefonickém kontaktování.

Obecná doporučení

Vhodnou kliniku, která odborně provede konkrétní operaci ruky, by kromě ceny měl pacient volit také na základě odborných zkušeností konkrétního chirurga. Při výběru jsou pak důležité i recenze či pocity jednotlivých pacientů, kteří operaci ruky na dané klinice již prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
mates15

Dobry den chtel sem se zeptat jestli pujde spravit malicek ktery jsem si pred 15 lety porezal v kloubu.nyni je ve stavu v pravem uhlu.myslim si zcela urcite ze se mi zkracuje slacha ktera natahuje prst..chci se zeptat touhle cestou jestli je mona operace abych mel malicek jeste normlni nebo aspon trochu to zachranit??a jak dlouho asi trva lecba??predem mockrat dekuji za odpoved...s pozdravem Martin Dvorak

Dobrý den, jestliže se jedná o 15 let staré poranění a na malíku ruky, nejsem si jist, zda bude rekonstrukce možná. Nicméně určitě je nutné aby jste se zastavil na konzultaci. Bez ní nejsem schopen Vám říci, co by Vás případně čekalo a s jakým potenciálním výsledkem. Může se totiž jednat i o zcela jiný zdravotní problém než poúrazový stav. Zdravím ... číst dál

1 odpověď číst dál

Dobrý den,byla mi doporučena operace,ale nevím,zda je to tak nutné,jestli zákrok provést,nebo s tím počkat. Jak to poznám?Prsty na rukou zatím napnu normálně,pouze cítím mírný tah kůže na dlaních.Děkuji za odpověď.

Dobrý den, souhlasím v zásadě s dr Fibírem. Dupuytrenova kontraktura není zhoubné onemocnění a operace může počkat. Většinou operujeme v případě, že pruhy a uzly činí potíže, nejčastěji bolesti, nebo při progresi ohýbání kloubů prstů s nemožným natažením. Ještě existuje metoda bez operace tzv. aponeurotomie, kdy se stahující pruhy a uzly pouze pr ... číst dál

2 odpovědi číst dál
Zkrácená šlacha prstu dusan130728 · 3. 3. 2013

Dobrý den, Při celodenní práci na zahradě došlo ( pravděpodobně následkem dlouhodobé námahy při zacházení s lopatou ) k poškození šlachy na prsteníčku mé pravé ruky. Poškození se projevilo příštího dne, kdy jsem nebyl schopen prostředníček v jeho "středovém ohybu " dostatečně prohnout - přitáhnout k dlani ( resp. došlo několikrát k jeho přeskočení). Vlastní nevědomostí o "délce trvání " tohoto stavu jsem jakoukoli léčbu neřešil a věřil v přirozené opadnutí " únavy organismu". Nyní po cca.6 měsících ráno vstávám s poměrně ztuhlým prstem, který teplou vodou a dalším celodenním fungováním rozhýbám do určitého úhlu, který ale určitě není jako u ostatních prstů. Mám pocit, že teplo a vlastně i práce podobná té " osudné " spíše rozsah pohybu zvětšuje. Otázka samozřejmě zní, zda-li se dá ve 36 letech( nejen teoreticky)prstu vrátit jeho původní ohebnost a co takový zákrok obnáší ? Dle základních informací z Vašich stránek je mi jasné, že se ptám možná pozdě, nicméně budu velmi rád za jakoukoli Vaši odbornou radu. Děkuji mnohokrát a přeji hezký den. s úctou D. Novotný

K vysvětlení od MUDr. Fibra není co dodat.Vyhovuje-li vám naše pracoviště v Praze ll na Roztylech můžete se objednat ke konzultaci a ev. následně k zákroku na tel.č.:272937286, nebo 739678659 MUDr.J. Vrbický - plastická chirurgie a chirurgie ruky (www.plastická-chirurgie-vrbický.cz) s pozdravem Dr. Vrbický

2 odpovědi číst dál
Zkrácení prstů na nohách JaromirMiklik · 30. 4. 2021

dobrý den, jsem trans holčina a mám dotaz ohledně zkrácení prstů na nožkách, protože mám velikost 45 a těžce se mi shánějí boty v této velikosti. Ráda bych se zeptala, zda je tohle možné, hlavně mi jde o palce, protože je mám dlouhé. Děkuji

Zatím žádné odpovědi

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU CHIRURGIE RUKY

Deformace malíku ruky
Dobrý den, začátkem února jsem měl pád z kola na pravou ruku. Druhý den jsem již navštívil chirurgii z...
el_dani696873
Poslední komentář: 3. 5. 2018 ·
0 4
Bolest a zle hojenie prsta po uraze
11.1. 2021 som si mixerom odsekla spicku praveho ukazovaka az za necht, mala som odtrhnute aj brusko. Prst...
Emina
Poslední komentář: 9. 3. 2021 ·
0
Brachydaktylie - plastická operace
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možná operace palců na ruce kvůli brachydaktylii? Palce jsou...
qqqq
Poslední komentář: 24. 2. 2021 ·
1

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Chirurgie ruky. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Byla jsem na operaci ramena a jsem velmi spokojena příjemný personál,lékaři,sestřičky a to nejen na operačním oddělení,ale i na ambulancích,vše ochotně vysvětlí,poradí,vřele doporučuji. 

Cena 200 Kč

Supr nemocnice mohu jen doporucit.Operoval me doktor Paroulek.Je to mily clovek. Slacha na prstu opet srostla a ja opet se sverim doktorovi Paroulkovi.Nastup mam 10.3.2016 s pozravem Monika Polakova

Cena 1.000 Kč

Nebyla jsem až tak nadšená z návštěvy u pana doktora a čekala jsem mnohem víc po všech ódách na něj. Po roce se zánětem šlach v pravé ruce, který se mi po všech rehabilitacích vůbec nezlepšil, jsem se nedozvěděla nic nového. Čekala jsem, že mi udělá podrobnější vyšetření nebo alespoň nějaké vyšetření, ale jen se mi na ruku podíval a doporučil mi cviky na protažení (což už jsem dávno dělala) a kontakt na kolegyni, fyzioterapeutku. Věnoval se mi asi jen 10 minut, nic nového mi neřekl a zinkasoval 800 Kč. To mě šokovalo...

Cena 800 Kč

Byla jsem na podzim 2017 s pravou rukou a v březnu 2018 s levou rukou. Výsledek z loňska je vynikající, letošní stále ještě rozcvičuji dle pokynů své dcery fyzioterapeutky. Moc děkuji panu Mudr. Aleši Fibírovi z FN Hradec Králové, vybrala jsem si jej po dlouhém hledání na internetu a jsem ráda, že se cesty z Brna vyplatily.

Cena 50.000 Kč

Jsem nadšená průběhem operace, operační ránou, péčí, vysvětlením, ochotou, lidskostí a profesionalitou. Jsem vděčná, že se našlo řešení na mé bolestivé trápení s klouby. Moc, moc děkuji a všem Vás doporučuji. Máte zlaté ruce a laskavé srdce Pane doktore.

Cena 8.000 Kč