Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Intragastrický balon

Stojí to za to
50 %
Stojí to za to
Na základě 5 příběhů
Průměrná cena
51.000 Kč
Průměrná cena
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný po 1 měsíci
  • Trvalé výsledky

Co je intragastrický balon?

Jedná se o zavedení balonu, jenž bývá naplněn vzduchem nebo tekutinou, do žaludku pacienta s cílem snížení příjmu potravy a především redukce hmotnosti. Intragastrický balon (BIB) je vhodný pro extrémně obézní osoby jako příprava na další bariatrickou operaci. Patří mezi populární léčby nadváhy.

Intragastrický balon představuje šetrnou metodu

Intragastrický balon

Intragastrický balon

Umístění intragastrického balonu, který zahrnuje umístění silikonového balónku naplněného fyziologickým roztokem do žaludku, zajistí následnou redukci váhy. 

Pacientovi pomůže zhubnout tím, že omezí množství jídla, kolik může pacient sníst a bude se tak cítit rychleji plnější.

Jedná se o šetrnou metodu, která je vhodná pro pacienty, které trápí extrémní obezita. Po zavedení intragastrického balonu je však potřeba, aby pacient změnit svůj životní styl, jídelníček a začal se sportovní aktivitou.

Intragastrický balon se vpravuje do žaludku bez nutnosti chirurgického zákroku – během gastroskopie.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na endoskopické zavedení intragastrického balonu BIB?

Jsem vhodným kandidátem na endoskopické zavedení intragastrického balonu BIB?

Endoskopické zavedení intragastrického balonu je pro vás dobrou volbou, pokud je váš index tělesné hmotnosti (BMI) mezi 30 a 40. Pro podstoupení tohoto zákroku musíte být ochotni zavázat se ke změnám zdravého životního stylu, dodržovat veškerá lékařská opatření a účastnit se behaviorální terapie. Neměli byste být po operaci žaludku nebo jícnu. 

Intragastrické balony nejsou správnou volbou pro každého, kdo má nadváhu. Proces screeningu pomůže lékaři zjistit, zda by postup mohl být prospěšný právě pro vás.

Léčba obezity zahrnuje i další zákroky, mezi které patří plikace žaludku, gastrický bypass nebo například tubulizace žaludku

Bibliografie

NCBI, Endoscopic intragastric balloon: a gimmick or a viable option for obesity? [online]. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7154325/ [Datum: 13. ledna 2021].

Mayoclinic.org. 2022. Intragastric balloon - Mayo Clinic. [online] Dostupné na: <https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/intragastric-balloon/about/pac-20394435> [Datum: 28.dubna 2022].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře