Vystudovala českou filologii pro editory. Věnuje se psaní článků o plastické chirurgii a estetické medicíně. Zajímá se o nové trendy nejen v těchto oblastech.
Aktualizováno: 2. 12. 2020

Navigace

 • Úvod
 • Co je bělení konečníku?
 • Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na bělení konečníku?
 • Jak si vybrat vhodného lékaře?
 • Jak probíhá první schůzka s lékařem?
 • Jak se připravit na zákrok?
 • Jak se provádí bělení konečníku?
 • Výhody zákroku
 • Jak probíhá zotavení po bělení konečníku?
 • Doba rekonvalescence
 • Výsledky bělení konečníku
 • Komplikace nebo možné vedlejší účinky
 • Časté otázky
 • Bibliografie

Úvod

Pigmentace intimních partií je přirozený stav a vzniká stárnutím pokožky. Metoda bělení konečníku vznikla v USA jako odpověď na estetický požadavek ve filmovém průmyslu. Dnes jde o přirozený zákrok, který postupně začínají nabízet i kliniky a střediska na českém trhu. Prvním krokem je nanesení znecitlivující masti, poté se místo ošetří depigmentačním laserem, který danou partii vybělí. Někdy je nutné zákrok opakovat, u menší pigmentace stačí provést ošetření jen jednou. Jde o jednoduchý bezbolestný zákrok, který probíhá ambulantně.

Co je bělení konečníku?

Co je bělení konečníku?

Co je bělení konečníku?

Anální bělení je estetická laserová metoda odstranění pigmentace kolem konečníku pomocí depigmentačního laseru. Dnes neexistuje žádná oblast těla, kterou specialisté estetické chirurgie nejsou schopni upravit nebo vylepšit. Stárnutí, genetické dispozice a hormonální změny způsobují ztrátu pružnosti, ale především tvoří nežádoucí pigmentační skvrny na pokožce. Pomocí análního bělení lze dosáhnout jednotného tónu, vyhlazení a zesvětlení. Anální bělení řeší nejen estetický aspekt, ale také zvyšuje sebevědomí a zlepšuje intimní zážitky.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na bělení konečníku?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na bělení konečníku?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na bělení konečníku?

Pokud se necítíte spokojeně, ať už jsou důvodem intimní chvilky či Váš samotný pocit, není nutné nad bělením konečníku váhat. Jedná se o intimní partii a právě v těchto oblastech bychom se měli cítit spokojení.

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Náš portál Estheticon nabízí několik lékařů, kteří bělení konečníku nabízí. S Vámi vybranou klinikou/lékařem je nutné průběh zákroku konzultovat. Odborník tak dokáže posoudit, zda jste vhodným kandidátem pro bělení konečníku a můžete tento zákrok podstoupit.

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Před bělením konečníku je nutná konzultace s lékařem. Daný odborník má tak možnost posoudit, zda je pro Vás laserové bělení konečníku vhodné. 

Odhoďte veškerý stud a své intimní partie nechte profesionálně doladit k dokonalosti a především Vašim představám.

Jak se připravit na zákrok?

Jak se připravit na zákrok?

Jak se připravit na zákrok?

Ačkoli je anální bělení poměrně jednoduchý zákrok, který pacienti velmi snadno snáší, existují určitá omezení, která Vám v jeho absolvování mohou bránit. 

Vždy proto zákrok konzultujte s odborníkem. Pokud je pigmentace rozsáhlá, zákrok se musí pro dokonalé výsledky opakovat.

Jak se provádí bělení konečníku?

Jak se provádí bělení konečníku?

Jak se provádí bělení konečníku?

Anální bělení je ambulantní zákrok bez anestezie, oblast je ošetřena pouze anestetickým krémem. Laserový paprsek depigmentačního laseru je namířen na ošetřovanou oblast. Jedná se o vysoce výkonný laser, při jehož použití nedochází k poškození okolních tkání kůže. 

Zákrok tak nezatěžuje organismus. Po proceduře trvající přibližně 45 minut může jít pacient bez problémů domů a vrátit se ke svým aktivitám.

Výhody zákroku

Výhody zákroku

Výhody zákroku

Ve srovnání s jinými laserovými metodami je zákrok trvalý, bezbolestný, bez nutnosti chirurgického zásahu a navíc nezatěžuje tělo. Kromě estetického aspektu působí také na psychiku člověka, zvyšuje sebevědomí a zlepšuje stav pokožky, včetně redukce kontur a tonizace pleti. Výsledek je okamžitý. Proceduru lze kombinovat s dalšími estetickými úpravami.

Jak probíhá zotavení po bělení konečníku?

Jak probíhá zotavení po bělení konečníku?

Jak probíhá zotavení po bělení konečníku?

Anální bělení je jedním z miniinvazivních zákroků bez omezení ve vašem běžném a společenském životě. Není nutná žádná hospitalizace ani rekonvalescence. Anální bělení se provádí při nanesení anestetického krému. Působením mířeného laserového paprsku je pigment v ošetřované oblasti poškozen a poté se jednoduše vypustí z těla. Anální bělení trvá méně než hodinu, jedná se tedy o poměrně rychlý proces.

Doba rekonvalescence

Doba rekonvalescence

Doba rekonvalescence

Doba rekonvalescence je individuální. Vyvarujte se tření a nadměrnému teplu blízko ošetřované oblasti alespoň 8 hodin po zákroku. Po dobu nejméně dvou týdnů je zakázáno voskování a laserové odstraňování chloupků v ošetřované oblasti. Po dobu jednoho týdne se vyhýbejte análnímu sexu. Neodlupujte pokožku ani nepoužívejte přípravky, které mohou způsobit podráždění.

Výsledky bělení konečníku

Výsledky bělení konečníku

Výsledky bělení konečníku

Efekt je viditelný okamžitě a výsledný efekt je trvalý. Po análním bělení může dojít k malému zarudnutí nebo jemnému pálení, které by mělo během několika hodin zmizet. Anální bělení lze pro dosažení dokonalého efektu opakovat. Po zákroku se nedoporučuje navštěvovat veřejný bazén po dobu nejméně 7 dnů.

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Komplikace po laserovém bělení konečníku profesionální klinikou jsou nepravděpodobné. Mezi možné komplikace patří zarudnutí, pálení a popáleniny či infekce ošetřované partie. Zákrok se nedoporučuje při stavu akutní infekce, bakteriálních a venereologických onemocnění, nádoru, těhotenství, kojení, alergiích, autoimunitních onemocnění, poruše tvorby krve, cukrovce, epilepsii, cévním onemocnění a srdečních potížích. 

Každý zákrok by měl být vždy konzultován s ošetřujícím lékařem, který s Vámi projedná průběh léčby a posoudí způsobilost pro daný zákrok.

Časté otázky

 • Jaká jsou rizika při zesvětlení pokožky v anální oblasti? Procento rizika při laserovém bělení je velmi nízké. Mezi možná rizika patří popáleniny a zarudnutí ošetřované partie. Je vhodné pečlivě vybrat zkušeného lékaře s laserovým ošetřením.
 • Co způsobuje pigmentaci v oblasti konečníku? Hnědá barva genitálních partií může být způsobena genetickými faktory či stárnutím pokožky. Pigmentace však neohrožuje zdravotní stav pacienta, zákrok se provádí pouze z estetických důvodů.
 • Je laserové bělení konečníku bolestivé? Laser používaný k bělení je velmi jemný, navíc se před ošetřením na oblast nanáší anestetický krém. Při zákroku můžete cítit nepatrné nepohodlí.

Bibliografie

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."