Nemocnice - Chirurgické oddělení Znojmo

Nemocnice - Chirurgické oddělení Znojmo

Žádné recenze
Ohodnotit
MUDr. Jana Janského 9-13, Znojmo, Jihomoravský kraj
Nemocnice - Chirurgické oddělení Znojmo
Nemocnice - Chirurgické oddělení Znojmo
Žádné recenze

Informace

Chirurgické oddělení Nemocnice Znojmo se zaměřuje na plánované i akutní výkony zaměřené na všeobecnou chirurgii, s výjimkou traumatologie muskuloskeletárního systému. Probíhá zde například chirurgická léčba onemocnění trávicího traktu, žlučových cest, slinivky břišní, dále také péče o stomie či léčba chronických ran. Oddělení se věnuje jak hospitalizační, tak ambulantní činnosti.

Lůžková část se skládá celkem ze 76 lůžek. Z nich je 8 lůžek určených pro vyšší intenzivní péči a 8 lůžek pro nižší intenzivní péči, dále zde najdeme také 30 lůžek určených pro oddělení septické chirurgie.

Součástí oddělení je hned několik ambulancí a poraden. Funguje zde cévní, kýlní, mammární či žlučníková poradna.

Oddělení chirurgie zaměstnává celkem 19 lékařů. Každoročně je na tomto oddělení hospitalizováno přes 3500 pacientů.

Současným primářem oddělení je prim. MUDr. Miroslav Kavka, MBA, Mgr. Monika Jelečková, DiS. naopak zastává post vrchní sestry.

Specializované ambulance

V rámci činnosti specializovaných ambulancí je zřízeno několik poraden – například kolorektální a onkochirurgická poradna, dále také poradna pro onemocnění horní GIT, jater, slinivky břišní, štítné žlázy a žlučníku. Každá z těchto odborných poraden funguje v jiném dni v týdnu.

Poradna pro léčbu chronických ran

Tato poradna se zaměřuje například na léčbu dekubitů, bércových vředů a jiných chronických ran. Nachází se v 1. patře Nové nemocnice. Funguje denně od pondělí o pátku, dle stanovených ordinačních hodin.

Cévní poradna

Tato ambulance se specializuje především na léčbu varixů (křečových žil), dále také na poruchy tepenného prokrvení či tepenné výplně. Taktéž se nachází v 1. patře Nové nemocnice.

Mammární poradna

Specializací této poradny je léčba onemocnění prsu a péče o ženy po operaci prsu. Tato ambulance funguje pouze v pátek.

Nemocnice Znojmo poskytuje odbornou péči v 24 základních odbornostech. V současnosti je kapacita nemocnice 590 lůžek. Toto zařízení poskytuje komplexní zdravotnickou péči v rámci bývalého okresu Znojmo, má však přesah i do okolních oblastí.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne

Hlavní zákroky

Léčba křečových žil

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související zákroky