Nemocnice Kolín - Kožní oddělení

Nemocnice Kolín - Kožní oddělení

Žádné recenze
Ohodnotit
Žižkova 146, Kolín, Středočeský kraj
Nemocnice Kolín - Kožní oddělení
Nemocnice Kolín - Kožní oddělení
Žádné recenze

Informace

Kožní oddělení Oblastní nemocnice Kolín, a.s. zajišťuje diagnostiku a léčbu kožních a pohlavních chorob, zabývá se však i komplexní terapií lymfatických otoků a poruchami žilního systému dolních končetin či bércovými vředy.

Oddělení najdeme v pavilonu s označením L. Toto pracoviště se skládá jak z lůžkové, tak z ambulantní části.

Lůžková část

Lůžková část oddělení se zaměřuje na diagnostiku a terapii kožních chorob, zejména pak jejich akutními stádii. Mezi nejčastější onemocnění, která jsou na oddělení léčena, patří ekzémy, psoriáza, bércové vředy, dále také mykózy, kožní nádory a také infekční kožní nemoci.

Ambulantní část

Součástí oddělení je hned několik ambulancí. Kromě všeobecné kožní ambulance zde najdeme i lymfologickou, venerologickou či dětskou kožní ambulanci. Jedno z pracovišť se také věnuje kosmetice a korektivně dermatologickým výkonům.

Denní stacionář

Toto pracoviště se zaměřuje na denní ambulantní léčbu u pacientů s chronickými kožními onemocněními. Jedná se o alternativní způsob léčby určený pro pacienty, kteří nemohou využít hospitalizační léčbu. Součástí činnosti stacionáře je i realizace lymfodrenáží – a to jak manuálních, tak i přístrojových. Terapie je prováděna vyškolenými lymfoterapeutkami pod odborným dohledem lékaře (lymfologa).

Kosmetika a korektivně dermatologické výkony

V rámci oddělení jsou prováděny také korekce různých vad kůže. Pokud jsou tyto vady odstraňovány pouze z kosmetických důvodů, jedná se o nadstandardní výkony a pacient si musí ošetření uhradit sám – zdravotní pojišťovny jej nehradí.

Nabídka služeb zahrňuje také například odstraňování nezhoubných nádorů za využití CO2 laseru, dále také kryalizaci sněhem CO2 či ošetření za využití tekutého dusíku. Je zde však prováděna i epilace nežádoucího ochlupení. V nabídce služeb nechybí ani chemický peeling (různé formy).

Dětská kožní ambulance

Tato ambulance se specializuje na základní diagnostiku a léčbu kožních onemocnění se zaměřením na děti a mladistvé (do 18 let). Nejčastěji se jedná o alergická kožní onemocnění – kopřivku či například atopický ekzém.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne

Hlavní zákroky

Estetická medicína

Kosmetická ošetření

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.