Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Sedání a spaní na boku po abdominoplastice

irena
14. 11. 2008 · Poslední odpověď: 19. 1. 2012

Jsem 14 dní po abdominoplastice. V úterý mám jít na stehy. Zapomněla jsem se svého lékaře zeptat jestli si mohu již sedat a spát i na boku nebo jenom stále na zádech. Děkuji Irena

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 24. 11. 2008
Nejlepší odpověď
Vážená paní Ireno,
pokud byste byla moje pacientka a během převazů bych konstatoval pooperační průběh tak, jak má být, dovolil bych Vám po 2 týdnech po abdominoplastice spát na boku a sedět. Avšak s jednou důležitou podmínkou - s dobře a přesně nasazeným elastickým kompresivním pásem /jistě ho dle rady svého operatéra neustále nosíte a snímáte jen pro potřeby osobní hygieny/. Co je Vám nejasné, prodiskutujte se svým ošetřujícím lékařem.
Srdečně Vás zdravím,
prim.MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 1. 2012
I na tomto portále se dovíte informace od více kolegů tak trochu odlišné. Záleží na zkušenostech lékaře a také, každý ma své vlastní postupy. Rozhodně bych do stehů tedy 2 týdny si výrazně nesedal, necvičit hlavně břicho do měsíce. Nosit kompresivní kalhotky.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 18. 1. 2012
Dobrý den. Jak postupovat je individuální. Svým pacientkám sedat úplně nezakazuji, radím omezovat sezení cca 2 týdny. Záleží však, na rozsahu zákroku, průběhu, apod.. Zeptejte se tedy svého operatéra a věřte mu. Nashledanou, dr. Remeš

Související dotazy

Miniabdominoplastika jako pomoc od strií a kůže

darinkaguess3
3. 7. 2017 · Poslední odpověď: 4. 7. 2017

Dobrý den,mám celkem hodně střílí na dolní straně břicha a boku,k tomu povyslou kůži,také jenom dole,pomůže mi tento zakrok,a jaká je možná cena?Děkuji Darina.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 4. 7. 2017
Nejlepší odpověď
Pojem miniabdominoplastika je někdy matoucí a záleží na tom, kdo a jak tento postup pojme. Z mého pohledu tak, jak tento postup vymysleli v Brazílii jde o rozsáhlý výkon, kdy se odsaje horní polovina břicha liposukcí, tedy nadbřišek, kůže je zde uvolněná tak, že jde stáhnmout směrem dolů zatímco krajina podbřišku se mobilisuje v celém rozsahu, tedy uvolní se od spodiny,ale prokrvení nadbřišku zůstává, jedná se tedy o bezpečnější postup z hlediska prokrvení natažené kůže. Pak se část podbřišku stáhne směrem dolů. Jde li stáhnout až po otvor po pupku, zůstává Vá m jen vodorovná jizva v podbřišku a kolem pupku. Pokud to nelze stáhnout úplně, zůstává jizva tvaru kotvy - kolem pupiku svisle dolů a vodorovně v podbřišku.
Někdo z kolegů bere jako pojem mini něco jako, že je to menší výkon než abdominoplastika. Svým způsobem menší je, ale je někdy i náročnější. Nejedná se o prosté odříznutí přebytečné kůže v podbřišku.
Určitě se s tímto problémem obraťte na atestovaného plastického chirurga (nebojte se zeptat zda a jak dlouho je atestovaný v oboru)se zkušenostmi v této problematice. Ideální je projít si konsultace na více pracovištích a vybrat si svého operatéra.
Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci (500,-.) se můžete objednat na 607990077.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 8. 2012
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 9. 2021
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 5. 2019
Otoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 9. 2007
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2021
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 7. 2022
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2024
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 4. 2024
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 1. 2022
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi