Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hematom po abdominoplastice

sharka194502
11. 3. 2013 · Poslední odpověď: 31. 3. 2013

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali jste se s tím někdo nesetkali. Jsem 4,5 týdne po abdo. Po vytažení poslendího drenu mi z ranky po drenech vytékala tekutina. Byla jsem znovu na pozorování v nemocnici. Vytékání ustalo, pustili mě domů a po 2 dnech se tekutina sputila z operační rány. Punkcí mi bylo odsáto dle zprávy 500ml hematomu. Po té zhruba 2x týdně po troškách. Naposledy jich punkcí nebylo odsáto nic, ale stále se mi zdá, že mi to břicho v místě, kde byl hematom natéká a jsem z toho nezvózní. Dnes jsem byla znova a opět punkce bezvýsledná. Je mi už trapné stále "otravovat" že mám na břiše bouli, když už 2x odsávali bezúspěsně. Zajímalo by mě, zdali se může hematom tvořit stále dokola a pokud ano, tak proč ? Z jakých důvodů a zdali to můžu nějak ovlivnit ? (byla jsem na krevní testy kvůli srážlivosti krve apod. a vše v pořádku). Děkuji všem. S.

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 14. 3. 2013
Nejlepší odpověď
Zdravím Vás. Příčina Vašich problémů je následující: při operaci je celá tukově-kožní vrstva zvednutá od svalu. Po plastice svalů stěny břišní a odstranění nadbytečné kůže, je tato tukově-kožní vrstva šita zpět ke svalům. Při hojení jsou však vrstvy volné, aby se přilepily v celé ploše, je zejména v prvních 7 dnech naprosto nutné dodržovat takový režim, aby břicho bylo celé rovné, nesmí se krčit, protože vrsty se pak k sobě nepřilepí. Důvodem nepřilepení obou vrstev také může být právě hematom- tedy nahromadění krve v jednom místě. V místě nepřilepení vznikne jizvou opouzdřená dutina, která v těle \"zlobí\" a v té se pak tvoří výpotek - tedy tekutina, kterou Vám nyní z dutiny punktují. Řešení je následující - opakovaně punktovat a toto místo mezitím 24 hodin trvale tlačit například složeným prostěradlem, vloženým pod elastické kalhoty. Účelem je, aby se obě stěny dutiny k sobě přilepily. To může trvat i 2-3 měsíce od operace. Je dobré z punktované tekutiny odebrat její část na bakteriální vyšetření a v případě nálezu nasadit antibiotika.Pokud toto nezabere, pak bohužel nezbyde nic jiného, než celou operaci zopakovat z původní jizvy,je potřeba uvolnit dutinu a z dutiny vyoperovat její stěny, aby se obě plochy mohly k sobě potom přilepit. Přeji Vám, ať se vše podaří vyřešit tím prvním způsobem. Hezký den a držím palce. prim.MUDr.Otakar Lucák,Klinika plastické chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den Šárko.Můj názor na tyto pooperační komplikace je informovat svého operatéra a důvěřovat mu. Chce to čas a trpělivost, byla to přece jenom velká operace. Zdraví Mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Havířov . 15. 3. 2013
Dobrý den, nezbývá než s detailním popsáním problematiky kolegy souhlasit. Snad jen můžu doplnit, že je vždy vhodné kontaktovat operatéra a bez ostychu se jej detailně vyptat na podrobnosti. A neztrácet v něj důvěru. Zcela jistě by Vám i on toto vše vysvětlil. S pozdravy a přáním klidného víkendu Martin Paciorek
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 15. 3. 2013
Vídím z kontaktkního formuláře, že jste ze Severní Moravy. Pokud byste měla zájem, rád se na Vás podívám. V tom případě se objednejte na vyšetření a to osobně ke mně. vemte sebou zprávy a výsledek UZV vyšetření. Hezký den. MUDr.Lucák, Klinika plastické chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 14. 3. 2013
Dutina se zalepí pouze tehdy, když tam nebude žádná tekutina. Je potřeba tedy chodit na kontroly a případné punkce tak dlouho, až tam nebude žádný výpotek a do té doby a ještě minim 14 dní potom na toto místo neustále tlačit tak jak jsem již psal - tedy ne jenom pásem, ale i pod pás podklaádat větší množství třeba složené plachty na polštář apod. Toto by Vám ale měl vše vysvětlit váš operatér. MUDr.Lucák, Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
vaše potíže nejsou časté, ale ani raritní. Přetrvávající hematom je možný a lze ho punktovat, jak bylo u Vás prováděno. Pokud stále přetrváva vyklenutí v místě podlitiny, je to zcela normální, v místě opakovaného hematomu bude delší dobu přetrvávat větší otok než v místě, kde tento hematom nebyl. Pro ozřejmení situace lze provést například UZ břišní stěny, který další hematom potvrdí, nebo vyloučí. Jinak je vhodné nosit trpělivě kompresivní návlek nebo pás, situace by se měla zcela upravit.
S pozdravem.
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 11. 3. 2013
Noste kompresivní bandáž, časem se to ustálí.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi