Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Komplikované hojení po abdominoplastice (18 dnů po operaci)

Eva261709
2. 3. 2015 · Poslední odpověď: 19. 3. 2015

Dobrý den, jsem 18 den po abdominoplastice. Bohužel mám komplikovaný průběh hojení jizvy především ve střední části v podbřišku. Jizva je stále velmi zarudlá, stále prosakuje, nad jizvou začervenalá místa s odlupující se kůží. Byl zde velký hematom. Docházím na převazy na kliniku každý čtvrtý den. Ránu pravidelně sprchuji, dezinfikuji. Přikládám sterilní polštářky. Stále nosím kompresní pás - i v noci. Chci se zeptat, zda je toto normální průběh léčby komplikovaného hojení. Antibiotika jsem již dobrala, teploty nemám. Neměla bych pás třeba na pár minut odkládat, aby rána "větrala"?

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 16. 3. 2015
Nejlepší odpověď
Vážená paní, Vaše reakce mne trochu zvedla ze židle. Každý večer sedím u počítače a jsem ochoten odpovídat, tedy reagovat na dotazy laiků na medicínskou problematiku. Málá odměna za to, když mi některá z klientek přijde na mé pracoviště s potřebou se u mne nechat operovat!
Mou odpověď jste charakterizovala jako cinismus. Co si asi tak představujete! Ta příroda má své zákopnitosti a reakce, které nedokážeme dopředu odhadnout. Komplikace které vznikají jsou nevyzpytatelné a Vy asi ode mne čekáte, že Vás na základě své reakce vyléčím. Buď budete mít trpělivost nebo ne a Váš stav se zhorší bez souvislosti s mojí odpovědí. Je mi líto, že máte problémy, ale naštěstí jsem Vás neoperoval. Nejsme všemocní a já jsem Vám chtěl pomoci, alespoň zklidněním, že se dají jizvy v druhé době korigovat. S takovouto problematikou se nesetkávám poprvé a pokud nebudete pokračovat v trpělivosti a léčení, pak si nedovedu představit jak to dopadne. Nejsme opraváři Mercedesů, ale jen lidé, kteří pracují s přírodou, živými lidmi a ne s náhradními díly, které vyměníme. Rozhodně jsem si nezasloužil pojem cinismus. Jen mne to vede k tomu, že takovýmto lidem, kteří se nechali operovat jinde a nyní chtějí pomoci od ostatních nebude reagovat na dotazy. A nebudu jediný, kterého odradil přístup jako máte Vy. Moje práce mne baví, proto to dělám.
Reagovat už nemusíte.... Ani neočekávám, že ohodnotíte moji reakci...

MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 17. 3. 2015
Vše jsem pochopil. Je v pořádku, že diskutujeme.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 15. 3. 2015
Zoufalství hoďte stranou, bojujte, spolupracujte s operaterem. Časem se to zahojí a ošklivá jizva jde též poopravit, ale nedělal bych opravu dříve než rok po zhojení.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, aplikace kompresivního pásu v prvých asi 3-4 týdnech po abdominoplastice je nezbytnou součástí hojení. Pás se snímá pouze pro potřebu osobní hygieny, případně kvůli ošetření rány. Také, téměř absolutní klid je nesmírně důležitý. A, prosím pozor- pozice "v sedě" je pro hojení přední stěny břišní také velmi nevýhodná. Principem abdominoplastiky je mj. vypnutí kůže. To je , pravděpodobně , důvodem horšího prokrvení horního okraje rány a tedy důvod poněkud komplikovanějšího hojení. Musíte být stále pod dozorem lékaře, doporučil bych kontroly 3x/týden a až do zhojení se řídit jeho pokyny. Pokud nenastane ještě nějaká další komplikace, léčba a hojení bude u Vás trvat tak ještě 3-5 týdnů.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 3. 3. 2015
Po operaci abdominoplastice se stává,že z rány vytéká sekret,kůže je v této oblasti silnějčí,někdy húře prokrvená a ani pooperačně zavedené drény to nezachrání.Prostě všechno musí ven,já aplikuji svým pacientkám na okolí rány zinkovou pastu,která chrání kůži před macerací.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 2. 3. 2015
Máte pravdu je to normální průběh léčby komplikovaného hojení, čili něco co vlastně normální není, nebo býti nemělo. Ale stává se to. Nyní to bude chtít čas a trpělivost, rána může i lehce povolit, čili rozpadnout se. Ale nebojte, časem se to zhojí a nehezkou jizvu lze po roce od zhojení opět spravit.
Budete.li moci přiberte Wobenzym 1tbl na 6 kg váhy rozdělit do dávky ráno večer.
Držím palce
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 2. 3. 2015
Dobrý den, komplikované hojení je vždy prodloužené, náročnější na čas i častější převazy a záleží na rozsahu komplikace. Vždy se musí kontroly plánovat na základě místního nálezu a průběhu hojení. Takže nelze paušalizovat. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 12. 2015
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2013
Zmenšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 4. 2019
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 6. 2015
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 7. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi