Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kašel po abdominoplastice

Deni406267
Deni406267
18. 9. 2016 · Poslední odpověď: 21. 9. 2016

Dobrý den, zdravím, mám dotaz. Třebaže jsem opravdu vzorně informována od lékaře, tohle jsme neprobírali, po propuštění se u mě objevil kašel, na kontrolu jdu za dva týdny, tak se zeptám tady vás. Jsem pátý den po abdominoplastice se suturou diastázy. Vím, že šití něco vydrží, ale mám strach, co všechno vydrží. Kašlu. Nejsem nachlazená, nemám rýmu, kašel přikládám stavu po narkóze, kdy se asi z plic dostávají hleny z plynu pro uspání. Jen když to přijde není to jedno zakašlání, přikčím nohy a držím bříško, ale tělo se brání, neodkašlu dobře a najednou, ale jakoby se mnou škube záchvat kašle. Jak to bříško namáhám, otéká, mám obavy ze seromu. A hlavně se bojím, aby neprasklo šití těch přímých břišních svalů. Mám brát nějaký codein nebo něco, co utlumí reflex kašle? Nebo se to nemůže potrhat. Stalo se vám, že se rozestup udělal znovu? Díky za odpověď

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 9. 2016
Nejlepší odpověď
Určitě doporučuji ko u praktického lékaře, aby Vám napsal vhodný lék na kašel, při kašli zpevnit pás na břiše, nebo mít elastické pevné kalhoty na abdominoplastiku, ideální vpředu zdvojené. Samozřejmě, že se tím zvYšuje riziko prořízunutí stehů, které stahují diastasu.
Tak držím palce...

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 9. 2016
Snad to bude dobré, pravděpodobnost povolení nebude tak veliká. Noste kompresi
Někdy se to pozná, ale není to, že byste to zmařila, to by byl jen pech (smůla).
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi