Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Důlek vedle pupíku po abdominoplastice

Janina
28. 1. 2021

Zdravím. Chtěla bych se zeptat...jsem 9 týdnů po abdominoplastice. Výška 163 cm, váha nyní 56 kg. Měla jsem velký rozestup svalů - 10 cm na šířku od hrudní kosti až dolů. Pupeční kýlu a přebytek kůže po těhotenstvích. Až nyní začíná břicho lehce přicházet k sobě. Když mažu břicho a jizvu a lehce nadzvednu v leže hlavu, hmatám malý důlek na pravé straně vedle pupku. Vizuálně to není vidět. Místy i nad pupkem v té středové linii, ale tam bych řekla, že to je normální. Nad pupkem to tak mám od začátku, ale vedle pupku jsem si všimla až před pár dny (možná i proto, že doteď jsem to tam měla zcela necitlivé). V průběhu rekonvalescence jsem prodělala onemocnění Covid 19, kdy jsem tedy byla nucena párkrát kašlat i kýchat. Mohlo tam nějak povolit to šití, nebo to je normální, že sem tam nějakou "prohlubeň" člověk nahmatá? Na té druhé polovině břicha v těch samých místech to je pevné. Okolo pupíku je asi fyziologicky normální, že to není pevné jako kámen. Mne spíše zarazilo, že to není pod pupíkem, ale vedle něj. Nejsem lékař, nemám ani zdravotnické vzdělání a toto byla moje první operace sešití svalů. Je to v pořádku, nebo mám "plašit" a řešit to raději předčasnou kontrolou? Foto přikládám, není to vidět. Dělám kroužek v místě, kde to hmatám. Důlek je asi tak na prostředníčkový prst, není hluboký. Ale v podkoží ho cítím. Jinak otoky jsou...to je vidět i z fotky. Fotka je ranní. Pás stále nosím - ještě měsíc budu. Je možné, že by se přešitím pupek "vycentroval" na povrchu jinak, než je vazivo ve svalovině uloženo po sešití - nebo jak to nazvat? Děkuji moc

Reklama

Související dotazy

abdominoplastika na pojišťovnu

lenka141
26. 9. 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kvůli těhotenství mám povislé břicho, že si nevidím ani na intimni partie, v podbříšku mám hrozné strie, tak 5 cm široké a dlouhé tak 10 cm i delší, nejhorší je na tom to, že když se blbě oblékám nebo o to zavádím prstýnkem, tak ta strie začne i krvácet, ale hrozně to bolí, tam je kůžička jak papírek a je to strašně citlivé, nebo když se mi otlačí rifle, opravdu cokoli, nebo když se v létě potím, tak to hrozně svědí a pak si to rozškrábu... jestli mám rozestupy, to netuším, ale 1 cm tam myslím je, ale nemůžu to říct na 100 %, moc to nepoznám, každopádně břicho nad pupíkem mám trošku nafouklé a občas když kýchnu, tak mi ujde trošku moči, můj dotaz zní, rodina mě přemlouvá, ať to zkusím a myslí si, že by to mohlo být na pojišťovnu, tak bych se chtěla zeptat, jaké jsou ty podmínky a jestli to má cenu vůbec řešit.

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 11. 2014
Abdominoplastika
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 5. 2013
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 12. 2017
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 3. 2011
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2021
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2021
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 10. 2008
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 6. 2018
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi