Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kýchání po abdominoplastice

Anonymní
AnnaQ
4. 6. 2009 · Poslední odpověď: 5. 6. 2009

Zdravím, jsem týden po abdominoplastice. Rekonvalescence probíhá nadmíru dobře..tedy do včerejška, kdy jsem zničeho nic silně kýchla. Bolest v břiše byla šílená (ca 2-3sec.). Od včerejška (ca 24-30 hod)mě břicho na jedné staně pobolívá a na kryti jizvy se ráno objevil prvni prusak (ca 2-3cm)tmave cervene barvy v miste vytazeni drenu.Na prevaz a vytazeni stehu jdu v pondeli. Jsem relativně hysterická ženská, která má strach z vnitrniho krvaceni, ale zase nechci plašit a dožadovat se okamžité kontroly a pak budu mit pro zmenu depku, ze jsem fakt hysterka. Je prusak na jizvách normální? Mohla jsem si nejak silně kýchnutím ublížit? Děkuji za případné odpovědi. Anna

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 5. 6. 2009
Vážená paní,
pokud jste měla břicho náležitě staženo kompresivním elastickým pásem, nemohlo se toho tolik uvnitř stát. Pravděpoodobně máte i sešity svaly, proto při jejich stažení se objevila krutá bolest. Pokud poté nedošlo k tvarové deformitě přední stěny břišní ve smyslu vyklenutí v nějakém místě /příznak přítomnosti většího množství hematomu nebo seromu/, zřejmě se z hlediska zdravotního nic nestalo. Pokud oblast ještě pobolívá, zevně přiložte vak s ledem s podchlazujte. V pátek odpoledne kvůli tomu zřejmě nemusíte vyhledávat svého operatéra. Jen si nejsem jistý s odstraňováním stehů po 10 dnech u abdominoplastiky, nechal bych je tam ještě o týden déle.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 5. 6. 2009
Plašte a vyhledejte ihned svého operatera. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
dobrý den, bylo by asi nejlepší konzultovat Vašeho operatéra, to,že máte o své hojení starost je přece normální. zdraví dr. šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi