Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Postup po abdominoplastice

Marketa210725
27. 11. 2013 · Poslední odpověď: 8. 12. 2013

Dobrý den, 25. jsem podstoupila abdominoplastiku s lipusukci. 26. ráno.jsem byla propuštěna do domácího ošetrní s tím, že mi dreny byly ustřihnuty a zabaleny do sterilních polštářků, které jsem již třikrát musela měnit z důvodu protečení. 28. by mi měly být dreny a některé stehy vyndány. Ráda bych se zeptala, zda tento postup není unáhlený. Děkuji

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená slečno,

abdominoplastika není až tak jednoduchá operace. Hospitalizace může být pouze 24 hodin, někdy i několik dnů. Jistě Vám byl při konzultaci vysvětlen princip výkonu. Z toho vyplývá, proč se zavádějí dreny. Jsou různé typy drenáže, Vy máte dreny vyvedeny přímo do obvazu, jsou jiné typy, které jdou mimo obvaz, vytvářejí podtlak a jsou zakončeny speciálními baňkami. Doba drenáže operačního pole je dána množstvím sekrece, která odchází. Dám Vám nesmírně důležitou radu - po dobu jednoho týdne až 10 dnů, prosím, pobývejte v klidu na lůžku, nic nedělejte, provádějte pouze osobní hygienu. Oblast musí být zajištěna elastickým kompresivním pásem na suché zipy. Pokud ten klid nedodržíte, sekrece z rány bude pokračovat a případně by mohly nastat i vážnější komplikace. Čím více budete mít klidu, tím lépe se rána bude hojit a logicky - tím dříve bude možno drenáž odstranit. Pokud Vám v tomto smyslu něco není jasné, při převazu o tom promluvte se svým operatérem.

Srdečně Vás zdravím
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg
Esthesia
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Praha (kraj) . 28. 11. 2013
Dobrý den Markéto,

záleží na rozsahu abdominoplastiky a na jaké pooperační péči jste se domluvila s operatérem při konzultaci. Samozřejmě se péče po operaci přizpůsobuje současnému stavu pacienta.
U nás je obvyklá hospitalizace po dobu dvou dnů a odstranění drenáže třetí den.
Přejeme rychlou rekonvalescenci,

ISCARE klinika
FORMÉ Clinic
Praha . 28. 11. 2013
Dobrý den ,
velmi záleží na průběhu operace a rozsahu zákroku. Pokud jste se cítila dobře a rozsah nebyl příliš velký a nenastalo pooperační krvácení ,není důvod pro obavy.
Každé pracoviště má jiné zvyklosti. My však po abdominoplastice trváme na minimálně dvoudenní hospitalizaci.Doporučuji o to větší odpočinek v domácím léčení.
Přeji hezký den , Formé clinic , Andrea Šifnerová , *************
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 28. 11. 2013
Dobry den, presne nerozumim tomu, na co se ptate? Jestli bylo spravne vyndat dreny ?Duverujte pracovisti,ktere jste si vybrala,myslim ze urcite vedi,co delaji? Zdravi drvraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 27. 11. 2013
Dobrý den, hodnotit bez znalosti průběhu operace a bez vyšetření pacientky postup používaný na jiném pracovišti prostě nelze. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi