Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Ztuhlý palec

Uzivatel
25. 1. 2007 · Poslední odpověď: 14. 7. 2016

Ve 4/2006 jsem si po klopýtnutí naštípla kost palce.Pro trvající bolest–obstřiky, rehabilitace, avšak bez úspěchu.V 10/06 operace–hybnost palce před operací 20.0.30 – diagnóza : M202 Hallux rigidus et valgus 1.dx –cheilotomia + op. sec Silver. Bohužel po operaci, po rehabilitaci hybnost palce pouze 15-0-15 a bolestivá. Byla mi nabídnuta operace další-sec.Brandes-Keller. Prý existuje ještě jiná metoda, ale tu v nemocnici, kde jsem byla operována, neprovádějí. Mám obavy, abych nepodstoupila další neúspěšnou operaci, která m.j. byla dost bolestivá a vlastně došlo ke zhoršení. Před úrazem, i když jsem měla na obou končetinách vybočený palec, jsem se pohybovala i sportovala bez bolestí. Nemám ještě ani 50 let.
Prosím o Vaši odpověď, jaké mám možnosti.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Brno . 14. 7. 2016
Vážená pan,Vašemu problému rozumím.Váš úraz Vám způsobil rychlý rozvoj artrozy základního kloubu palce nohy a operace naplánovaná k zmírnění obtíží a zastavení rozvoje degenerativních změn tento nepříznivý vývoj nezastavila.Vašimi lékaři naplánovaný další op.krok je rozhodnutím správným.Uvedená operace je operací s velmi dobrými dlouhodobými výsledky a umožňuje se vrátit k Vámi oblíbeným sportovním aktivitám.Rozsah pohybu může nadále zůstat omezený ale bolesti by měly odeznít.K Vašemu dotazu další možností – přichází v úvahu operace aloplastiky, tj. umělého kloubu.Naše pracoviště Vám může tuto operaci nabídnout, ale pro správné rozhodnutí navrhuji osobní konsultaci k provedení klinického vyšetření a rtg snímku a k projednání Vašich požadavků na nohu stran zatěžování sportem, prací apod. Jan Válka

Související dotazy

Možnosti léčby kladívkového prstu

stana256066
10. 12. 2014 · Poslední odpověď: 11. 12. 2014

Dobrý den, moc ráda bych se operaci kladívkového prstu vyhnula. Prosím poraďte možnosti léčby, které jsou možné. Bojím se bolesti a mám informace, že stav se za pár let vrátí opět k potížím. Děkuji Stáňa

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.
Žádné recenze
11. 12. 2014
Dobrý den,

pokud máte špatné držení těla, vše se v konečném důsledku promítá právě do nohou. Problémy se v těle řetězí. Proto neodstraněním příčiny vede k návratu problémů. Metodou volby je individuální fyzioterapie, kde na základě kineziologického rozboru (hodnocení držení těla, vyšetření stoje na podoskopu apod.) fyzioterapeut zjistí odchylky, dysbalance v držení těla, které se promítají do plosek, do klenby nožní. Poté s Vámi např. natrénuje stabilitu stoje, naučí Vás cvičení na podporu svalů klenby, vše doplní technikami manuální medicíny (měkké techniky, mobilizace kloubů...). Terapie je individuální.
V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit. Rádi Vám pomůžeme!
Více informací naleznete na našich webových stránkách www.fyzioklinika.cz.

Hezký den!
Bc. Anežka Šplíchalová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi