Hojení a rekonvalescence po laserovém resurfacingu

FAQ
FAQ
24. 7. 2017 · Poslední odpověď: 25. 5. 2018

Jak probíhá hojení po ošetření pleti C02 frakčním laserem? Je potřeba o pokožku nějak speciálně pečovat?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha · 26. 2. 2018
Nejlepší odpověď
Regenerační schopnosti kůže jsou zázračně mocné, hojení je proto vzhledem k intenzitě zákroku rychlé v trvání několika dní. Po zákroku je vhodné či nutné zůstat v klidovém režimu. Je nutné se o olaserovanou kůži velmi intenzivně starat, tj. promašťovat. První den je kůže po laseru vždy červená, druhý den už tmavne a hnědne a třetí a další den se hnědé zbarvení stává světlejší a světlejší. Průběh barevných změn a probledávání kůže je podobný jako po spálení sluncem s tím rozdílem, že po laserovém frakčním ( i nefrakčním) resurfacingu je kůže obnažená, proto promazáváním vytváříme jednak bariéru proti zevním vlivům a jednak urychlujeme zahojení kůže.
MUDr. Jana Eftimovská
Premium
2 adresy v Karlovarský kraj, Praha (kraj)... · 25. 5. 2018
Po ošetření si udělejte 3 dny volno, ale ne po CO2, jen po FOTONĚ laseru. Mazání obdržíte od lékaře.
MUDr. Lucia Mansfeldová - Perfect Clinic Dermatology
Žádné recenze
Praha · 24. 7. 2017
Hojení probíhá postupně. Nejdříve odezní otok, postupně se z pleti jemně olupují drobné stroupky. Nejvýraznější začervenání odezní již po 2-3 dnech, ale mírný erytém může přetrvávat ještě několik dní. Vždy je velmi důležitá přísná ochrana kůže na slunci, aby nevznikly hyperpigmentace. Používáme vhodný make up, ochranný factor SPF 50 či vyšší, a to včetně ochrany před UVA zářením. K promazání jsou vhodné reparační krémy např. s panthenolem, arnikou a dostatečná hydratace. Často doporučujeme koloidní a hydratační regrenerační masky.
MUDr. Lucia Mansfeldová, dermatolog
Perfect Clinic Dermatology

Související dotazy

Trvanlivost efektu laserového resurfacingu

FAQ
FAQ
21. 7. 2017 · Poslední odpověď: 22. 5. 2018

Jak dlouho vydrží výsledný efekt po laserovém resurfacingu? Je efekt jiný v závislosti na typu laseru (ablační vs. neablační). Podle čeho vybírat?

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Karlovarský kraj, Praha (kraj)... · 22. 5. 2018
Efekt vydrží dle způsobu zacházení klienta se svou pletí. Doporučení získáte na místě, pro každého je jiné, dle typu pleti, stáří aj.

Cena laserového resurfacingu

FAQ
FAQ
3. 8. 2017 · Poslední odpověď: 6. 6. 2018

Jak se cca pohybuje cena za ošetření celého obličeje CO2 frakčním laserem pro omlazení pleti? A je efekt srovnatelný s jinými liftingovými metodami (např. ošetření kys. hyaluronovou)?

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha · 9. 3. 2018
Nejlepší odpověď
Cena laserového CO2 frakčního resurfacingu celého obličeje je 8000-12000 Kč. Některý laser, np.erbiový může být levnější. Já osobně upřednostňuji CO2 frakční laser, protože oproti erbiovému má antikoagulační schopnost, čili pacient při zákroku nekrvácí a hojení je rychlejší.
Metody pro zamezení stárnutí nebo pro omlazení nejsou srovnatelné. Nedá se říci, že když podstoupím jeden typ ošetření, budu si moci odpustit jiné dermatologicko-estetické nebo anti-agingové ošetření. Metody se navzájem doplňují, nikoliv zastupují. Mohou se někdy trošku ve svém efektu překrývat (10-20%), ale jinak má každá metoda svůj význam a své místo. Z mého hlediska je radost dnes pracovat v našem oboru, protože věda přináší nové a nové metody na zkvalitnění kůže. Ještě před 30 lety nebylo o zlepšování kvality kůže ani ponětí. Byla zde jen chirurgie, která kůži odstraní, ale na jejím zhutnění, nárůstu kolagenu, zpevnění, zkvalitnění a vyléčení se dnes podílí estetická a korektivní dermatologie.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Frakční laser
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 6. 2018
Frakční laser
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 5. 2018
Frakční laser
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 6. 2018
Odstranění pigmentových skvrn
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 12. 2019
Frakční laser
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 6. 2018
Frakční laser
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 5. 2018
Léčba akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 3. 2018
Frakční laser
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 6. 2018
Niťový lifting
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 6. 2016
Frakční laser
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 2. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi