Průběh ošetření C02 laserem - resurfacing

FAQ
FAQ
27. 7. 2017 · Poslední odpověď: 1. 6. 2018

Jak probíhá ošetření obličeje laserem? Je ošetření bolestivé? Jak dlouho laserový resurfacing trvá (pokud se ošetřuje celý obličej)?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Karlovarský kraj, Praha (kraj)... · 1. 6. 2018
Ošetření laserem Fotona je rychlé, bez bolesti, bez krvácení.
Praha · 5. 3. 2018
Budeme hovořit o frakčním CO2 resurfacingu, protože resurfacing plně ablačním CO2 laserem se už téměř neprovádí.
Zákrok samotný skutečně nebolí. Nebolí proto, že 60 minut předem aplikujeme na celou ošetřovanou plochu anestetický krém, nejlépe Emla, který dokáže kůži znecitlivit na více než hodinu. Samotný zákrok trvá průměrně 30- 40 minut. Délka trvání je dána stupněm poškození kůže (jizvičky, hloubka vrásek, barevné změny apod) a zvolenými proměnnými parametry. Jiné parametry navolím, když ošetřuji stárnoucí pleť poškozenou nadměrným opalováním (fotostárnutí, photoaging) a jinak kůži hutnou s jizvičkami po akné a se sklonem k maštění.  cca 20 min. až půl hodiny trvá krk, dekolt, resp. hřbety rukou. Během zákroku odsáváme vakuem odstraněné buňky/útvary nebo také přistavíme během zákroku externí chlazení. Klientovi chráníme zrak, má kryté oči speciálními klapkami; lékař si zrak chrání speciálními brýlemi filtrujícími danou vlnovou délku a dodávanými k danému typu laseru s odpovídající vlnovou délkou. Po zákroku je kůže sytě růžová, na povrchu má drobounké tečky. Tentýž den večer doma zrudne a často po odeznění anestetického krému pálí. Toto se dá zmírnit požitím jedné tabletky běžně užívané proti bolesti. Následující den je kůže zklidněná, nebolí, nepálí, už není tak červená, spíše zhnědne jako to pozorujeme np. u spálení na slunci. Doma o kůži pečujeme, promazáváme speciálními krémy, tečky odpařené kůže se vylupují, ustupují, kůže bledne. Postupujeme dle pokynů lékaře.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Liberecký kraj, Praha (kraj)... · 27. 7. 2017
Cca 1 hodinu před ošetřením nanášíme lokální anestetický krém, který zmírní
bolestivost a pálení během ošetření. U citlivějších klientů lze předem a po zákroku nasadit celkově tablety proti bolesti, případně proti otokům. Hned po zákroku ošetřenou oblast chladíme, čímž mírníme pálení a otok. Klient v ledování může pokračovat i doma. Ošetření celého obličeje trvá přibližně 20-30 minut. Při ošetření obličeje, dekoltu a hřbetu rukou v jednom sezení asi 45-60 minut.
MUDr. Lucia Mansfeldová, dermatolog
Perfect Clinic Dermatology
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Frakční laser
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 5. 2018
Frakční laser
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 6. 2018
Frakční laser
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 2. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi