Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizva po císařském řezu

Jenny007
13. 1. 2009 · Poslední odpověď: 21. 11. 2011

Dobrý den, mám dotaz ohledně jizvy po císařském řezu. Po čtyřech měsících mě začala jizva svědit, je ve střední části mírně začervenalá a podél řezu se vytváří vystouplý val. Zatím není nijak výrazně zvětšený (od porodu uplynulo 4,5 měsíce). Navštívila jsem plastického chirurga, ale mluvila jsem pouze se sestrou. Na jizvu se podívala a řekla, že je ještě moc brzy, ať zatím masíruji tlakovými masážemi a používám Dermatix gel. Ostatní metody se prý aplikují až na starší jizvy cca po roce. Bojím se, aby po roce, až bude jizva větší nebylo už pozdě a chci se zeptat, jestli existují nějaké způsoby, které by se daly kombinovat se silikonovým gelem. Také by mě zajímalo, jestli by tyto problémy nenastaly, kdybych jizvu začala masírovat dříve po zákroku a jestli nemohlo být svědění a zčervenání zpusobeno těsným oblečením (nosila jsem hned po porodu rifle). Děkuji.

Reklama

odpovědí (17)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 21. 11. 2011
Dobrý den, pokud je jizva vtažená a tímto způsobuje funkční obtíže, tak je možné provést její korekci na náklady ZP., odstup po císařském řezu by měl být minimálně 6-12 měsíců, jizva musí vyzrát a terpve pak je jí možné opravit....v případě zájmu mohu nabídnout konzultaci na Klinice FN na Bulovce nebo zaslání fotografie mailem k předběžnému zhodnocení....
S pozdravem a přáním pěkného dne....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 21. 11. 2011
Dobrý den. V případě, že jizva omezuje rozsah pohybu, provádím její úpravu za úhradu pojišťovnou. Nashledanou, dr. Remeš
Esthé Laser Clinic
Praha . 21. 11. 2011
Dobrý den,
doporučuji obrátit se na mé kolegy z Esthé - plastická chirurgie ke zvážení reexcize jizvy. Vstupní konzultace je v ceně 400 kč.
Přeji hezký den,
MUDr. Kubátová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den, doporučuji dostavit se na vámi vybrané pracoviště plastické chirurgie osobně. Obecně lze jizvy korigovat operativně, následně po zhojení ošetřit laserem. Výsledek by měl být uspokojivý.
Za Body kliniku Brno Dr. Zimovčáková
MYCLINIC prague
MYCLINIC prague
Žádné recenze
14. 11. 2011
Dobrý den,
byl nám přeposlán tento dotaz. Bohužel plastické operace na naší klinice neprovádíme.
S pozdravem
MYCLINIC prague s.r.o.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 13. 11. 2011
Dobrý den, doporučuji osobní konzultaci, metod korekce jizev je několik a dají se vzájemně kombinovat (laser, radiofrekvence eMatrix, kortikoidy, chirurgické ošetření....)Pokud budete mít zájem můžete se objednat na naší kliniku, budeme se Vám rádi věnovat.
S pozdravem MUDr. Petr Ondrejka
Premium
Chrudim . 13. 11. 2011
Dobrý den. Operace je samozřejmě možná. Obvykle se jedná o ambulantní zákrok v lok. anestezii. Cca 3 týdny po zákroku je vhodné pouze sprchování, bez koupání ve vaně a bazénu. Dále je vhodné oblečení, které nebude dráždit jizvu. Jinak kromě sportu v prvnbích týdnech se nemusíte nijak omezovat. Hned po odstranění stehů je na místě intenzivní péče o jizvu od masáží a siliposu až po biostimulační laser. Někdy korekci prospěje nevelká liposukce okolí jizvy. Potom již do pooper. péče patří i speciální prádlo a některá další omezení. Nashledanou, dr. Remeš
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 13. 11. 2011
Dobrý den, korekce jizvy je jistě možná chirurgicky, technicky se jizva odstraní, uvolní se okraje a následně se provede opětovné sešití....Výsledek je do jisté míry nejistý, protože hojení je velmi individuální a i po dobře provedené operaci může dojít k tvorbě hypertrofických či dokonce keloidních jizev, ale s tímto nemá chirurg nic společného....i v tomto případě je možné provést koreci aplikací kortikoidů do hypertrofických jizev....Zkušenosti plastických chirurgů je s touto operací dostatečná, protože se jedná o základní výkon v oboru...rekonvalescence je cca 14 dní, sport je možný po 2 měsících...toto je obecné doporučení, konkrétní doporučení plynou z lokálního nálezu před a po výkonu...
S pozdravem a přáním pěkného dne....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Petra Samková
MUDr. Petra Samková
Žádné recenze
23. 9. 2011
Dobrý den paní Jagerová,
je možná léčba laserem, ev. lokálními kortikoidy. Záleží na stavu. Je vhodná konzultace na specializovaném pracovišti.
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Za tým Avienclinic

MUDr.Petra Samová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 23. 9. 2011
Dobrý den,

doporučuji Vám osobní konzultaci s lékařem a následně laserové ošetření.

S přátelským pozdravem,
Ing. Monika Janáková
Marketingová managerka MEDICOM VIP
Hradec Králové . 3. 5. 2011
Dobrý den,
nelze než souhlasit s kolegou Remešem. Zodpovědná péče o jizvu (promazávání, masáže, přikládání silikonových plátků, aplikace biostimulačního laseru, případně aplikace kortikoidů v masti či injekční formou)dokáže často divy. Chirurgická intervence, ať už by se jednalo o skalpel či některý druh ablačního laseru, by mohla výsledek zhoršit. Tyto modality je vhodné použít až po stabilizaci jizvy. Se srdečným pozdravem Martin Kloud
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Odstranění jizvičky po operaci nosu

Alimak17
Alimak17
26. 2. 2019 · Poslední odpověď: 28. 2. 2019

Dobrý den, v březnu roku 2018 jsem podstoupila operaci nosu. Vše proběhlo v pořádku, jsem spokojená, ale jediné co mě trochu trápí, je malá kulička na straně nosu. Bylo mi řečeno, že jde o jizvu, která teď už nejde rozmasírovat, ale jde malým zákrokem odstranit. Máte prosím zkušenosti s tím, jak tenhle zákrok probíhá ať uz v narkóze nebo bez ní? Pan doktor mluvil něco o výplni, to mě děsí. Celý rozhovor o tomto zákroku oriběhl strašně rychle, proto píšu i tady. Mockrát děkuji. Přikládám foto pro představu

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Stanislava Hrňová
Žádné recenze
Uherské Hradiště . 28. 2. 2019
Nemusi se jednat o jizvu, ale nasledek jizevnateho hojeni. Napr. Ucpana a opouzdrena mazova zlaza, ktera se nemuze vypustit, protoze usti je v jizve. Tento problem se da snadno odstranit. Ale to je jen hypoteza, protoze jsem utvar nevidela
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 10. 2019
Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 4. 2013
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 11. 2022
Abdominoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 3. 2007
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 10. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 8. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 8. 2007
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 11. 2009
Brow lift
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 12. 2021
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 8. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi