Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Stále rostoucí keloidní jizva

Romicek
31. 10. 2021 · Poslední odpověď: 2. 11. 2021

Dobrý den, v 10 letech jsem měla operaci odstátých uší, cca od 12 let dodnes (33 let)bojuju s keloidama, největší problém je, že furt rostou, mám ucho jak květák, už jsem absolvovala chirurgické zákroky (cca 5x), vždy po nějaké době se zase objevily a větší a stále rostoucí, zkusila jsem i zmrazování, injekce, laser, ale marný. Posledně Přestávám věřit že mi něco pomůže, hlavně mám ucho už bez chrupavky a deformovaný, je to vidět i z boku. Jak to bude vypadat za X let?místo ucha samé boule?moc mě to trápí, co mám teda dělat?zákrok už mi nedoporučují, což se nedivím, prosím pomozte, přece něco musí pomoci

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Vážená slečno,
evidentně trpíte tzv. keloidními jizvami - jde o přemrštěné hojení a jizvení kůže. Bývá to dědičná dispozice. Léčba keloidů je svízelná, někdy až nemožná, spíše se pokoušíme o zlepšení stavu. U keloidů platí, že není radno se je pokoušet ovlivnit chirurgicky, vyříznutím. Pak se stane to, co se stalo Vám, došlo ještě ke zhoršení. Moje osobní pozitivní zkušenost je injekční aplikace přímo do jizvy nějakého kortikoidu /dříve Kenalog, nyní preparáty Depomedrol nebo Diprophos/. O teoretických pozitivních účincích některého typu laserového paprsku jsem pouze slyšel. Tedy, pokud byste mě navštívila, pokusil bych se Váš stav zlepšit tou aplikací, obvykle je nutno několik aplikací v cca 3-měsíčním intervalu , bez záruky - každý jedinec reaguje na léčbu jinak.
Mrzí mě, že jsem Vás asi nepotěšil.
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 29. 11. 2012
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 10. 2023
Plexr
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 9. 2018
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 11. 2022
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 12. 2021
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 5. 2023
Kryolipolýza
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 7. 2013
Odstranění jizev laserem
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 7. 2022
Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 3. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi