Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění keloidní jizvy po operaci

HanaGreb
4. 9. 2021 · Poslední odpověď: 7. 9. 2021

Dobrý den,

před cca 2 lety jsem byla na chirurgickém zákroku. Po operaci mi zůstala poměrně velká, především hodně vystouplá, jizva. Jizva byla pár měsíců po operaci ošetřována laserem, následně byly do jizvy aplikovány injekce s kortikoidy a nakonec jizva vypalována laserem, poté opět aplikována injekce. Jizva vypadá stále stejně, je velmi vystouplá, na silnější dotek bolí a svědí.

Prosím o radu, jak se jizvy zbavit, nebo ji zredukovat, aby nebyla příliš vystouplá.

Doporučujete reoperaci jizvy?

Nyní používám na jizvu Dermatix gel, Dermovate, občas Višněvského balzám.

Předem moc děkuji za odpověď.

Přeji pěkný den.

S pozdravem

Hana

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená slečno Hano, váš problém je velmi nepříjemný a pravděpodobně je genetického původu. Kdyby současná medícína věděla, jak odstranit keloidní jizvu, bylo by to na vyznamenání. Dám Vám nějaké doporučení, i když vím, že to Váš problém nevyřeší. Při keloidní jizvě aplikuji do jizvy svým pacientům již zmíněné kortikoidy /dříve Kenalog, nyní Depomedrol nebo Diprophos/. Po takové aplikaci dojde většinou ke zlepšení. Je docela neobvyklé, že tyto preparáty na Vás nezabírají. Další rada- určitě nedoporučuji vyříznutí jizvy, po čase by byl keloid mnohem větší. Dermatix-Si-gel je dobrý preparát na čerstvé jizvy, s minimálním efektem na keloid. Preparát Dermovate neznám, Višněvského balzám se používá při zánětlivých procesech, nemyslím, že by měl na keloid zabrat. Svého času jsme si slibovali mnoho od nových typů laserů. K této metodě se musí vyjádřit pacoviště, které inzeruje likvidaci keloidu laserem. Asi bych Vám doporučil ještě jednu dávku těch kortikoidů, rozhodně se tím nic nezkazí.....
Držím Vám palce, prim Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

dle fotografie se nejedná o keloid ale spíše hypertrofickou jizvu co je trochu příznivější nicméně léčba bývá stejně složitá a svízelná.
Pokud veškeré metody selhaly, a měla jste skoro všechno kromě krytoterapie - zmražování a radioterapie tedy ozáření röntgenem pak lze zkusit léčbu chirurgickou, tedy chirurgické odstranění jizvy nicméně s tím, že po operaci je ihned potřeba začít léčbu proti vzniku nové stejné jizvy, tedy silikon, masáže, aplikace kortikoidů. Tato léčba může trvat několik měsíců i 1-2 roky a přesto je riziko vzniku stejné jizvy.
S pozdravem

M Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 7. 9. 2021
dobrý den, jizva na první pohled nevypadá jako keloidní. Jak byl přesně laser použit? Ošetření probíhalo pouze po povrchu jizvy nebo se jizva laserem odpařila až do roviny s okolní kůží? Někdy je metodou volby kryoterapie jizev. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 7. 9. 2021
Dobrý den,
reoperaci jizvy nedoporučuji. Ke korekci využíváme různé typy laserů, radiofrekvenci, výplně a mezoterapii. Nutná je osobní konzultace.

S pozdravem
MUDr. Tereza Gabryšová
Klinika YES VISAGE

Související dotazy

Korekce jizvy po operaci stehenního svalu

misa128367
24. 9. 2012 · Poslední odpověď: 21. 11. 2012

Dobrý den, mám zájem o korekci jizvy po operaci stehenního svalu: - stáří jizvy 8 měsíců - vnitřní steh - barva stále červeno-růžová s jemnou okolní pigmentací - velikost: 120 x 3 mm Díky za vaše návrhy a způsob korekce.

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
CellMaGel, s.r.o.
CellMaGel, s.r.o.
Žádné recenze
21. 11. 2012
Nejlepší odpověď
Dobrý den,jizvy po operaci je možné úšpěšně a rychle odstranit s využitím metody buněčné terapie ReCell. Dermabrazí (výbrusem) se odstraní poškozená kůže/jizvy a na takto ošetřená místa se nanese suspenze vašich vlastních kožních buněk, ziskaných z malého kousky vaši zdravé kůže ( max. 2x2cm). Na těchto místech pak naroste zcela nová, plnohodnotná kůže. Informujte se na ********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Hypertrofní jizvy na prsou a vpáčené bradavky

Iva330453
Iva330453
4. 1. 2016 · Poslední odpověď: 6. 1. 2016

Dobrý den, mám dva roky po modelaci prsou bez změny velikosti a zůstaly mi velmi ošklivé hypertrofní jizvy. Poctivě jsem prováděla tlakové masáže, promazávala jsem jizvy speciálními krémy a na noc jsem přikládala silikonové náplasti. Navíc mám po operaci vpáčenou levou bradavku, pravá už se začíná schovávat taky. Před operací byly bradavky normální. Dvorce mají nepravidelný a nehezký tvar a každý je jiný. S klinikou, kde mi byla operace provedena, jsem velmi nespokojená, proto hledám pomoc jinde. Můžete mi, prosím, poradit nejvhodnější léčbu? Děkuji, Iva

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 5. 1. 2016
Dobrý den, jizvy je vhodné ošetřit radiofrekvencí v kombinaci s biostimulačním laserem a speciálními silikonovými náplastmi, bradavky lze zkorigovat chirurgicky.
Podívejte se na výsledky ošetření jizev na našich webových stránkách.
S pozdravem
MUDr. Simona Bedřichová
www.laseresthetic.cz

Jizva po reoperaci víček

pavlinka1
10. 9. 2020 · Poslední odpověď: 25. 9. 2020

Můžete mi prosím někdo z odborniků poradit, jak by se dala zlepšit a upravit tato jizva po nevydařené reoperaci víček, lehce propadlá a rozšířená? Moc děkuji. Pomohl by třeba plexr nebo nějaký speciální laser? Moc mi na tom záleží. Děkuji všem za odpověď.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 25. 9. 2020
Dobrý den,
doporučuji osobní konzultaci a vyšetření. Následně doporučíme pro Vás to nejvhodnější řešení.

S pozdravem
MUDr. Tereza Gabryšová
Klinika YES VISAGE
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 11. 2022
Odstranění jizev laserem
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 4. 2014
Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 29. 11. 2012
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 10. 2023
Plexr
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 9. 2018
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 5. 2023
Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 3. 2020
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 12. 2021
Kryolipolýza
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 7. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi