Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Poranění rtu - jak zahojit?

davss5543
davss5543
6. 2. 2017 · Poslední odpověď: 17. 3. 2017

Dobrý den. Jsem to zase já, kdo píše, kvůli tomu tření látky o bradu před více než 2ma měsíci. ( Trel jsem si látkou o bradu, jako když se řeže pilkou) a podobným způsobem mi vzniknul i problém na mém horním rtu (uprostřed). První tam byl takový tm. černý až černý strup, který jsem si několikrát sloupnul. Stejně jako ty strupy na bradě. Pořád se mi to hojí, ale obavám se, že nikdy nezahoji. Ta poškozená část rtu nějak nenavazuje na tu okolní. Vadí mi to. Byl mi již doporučován hemagel a jiné masti, ale nevím, jak bych si to tam nanášel, aniž by se mi to dostalo do úst.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 17. 3. 2017
Vzhledem k věku, typu ložiska a jak jsem zahlédla na fotce typ pleti, jednoznačně by to chtělo nasadit terapii na akné. Toto ložisko na bradě je jistě také, i když třeba již před měsíci, místem, kde proběhl zánět mazové žlázky. A tento zánět se zde nejspíše stále opakuje. Zajděte za dermatologem. S lokální terapií by se ve Vašem případě mělo vystačit. Čím dříve, tím lépe. Neotálejte, pak se v těchto místech začne tkáň jizvit a mít trvalé viditelné projevy.
S pozdravem MUDr.Martina Zlínská
AURUM AESTHETIC CLINIC
Premium
Praha . 12. 2. 2017
Dobrý den, předchozí informace o Vás také nemám a ani foto jste nepřidal. Určitě ale nejvhodnější 1.krok, pokud se Vám ret samovolně nehojí, je návštěva dermatologa. Ten rozhodne, zda je vhodné použít externa s konkrétní účinnou látkou ( třeba na základě stěru), nebo zda zvolit vyšetření biopsií, pro podezření na nějakou invazivní lézi.
Zbytečně tuto návštěvu neodkládejte.

S pozdravem MUDr. Martina Zlínská
AURUM AESTHETIC CLINIC
Premium
Prostějov . 7. 2. 2017
Dobrý den, nevím o co se jedná z předešlých informací, ... jak píše kolega dermatolog by určil dermatoskopem, zde není nutné provézt biopsii - vzorek na histologické vyšetření a zda se nejedná o vážnější příčinu, ostatní část by měl řešit chirurg eventulně plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 2. 2017
Chtělo by to vyšetřit předem laboratorně a event. kultivace a ATB. Nejlépe tomu pomůže dermatolog. Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění znamének
Žádné odpovědi
Zvětšení penisu
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 11. 2013
Chirurgie ruky
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 12. 2021
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 11. 2022
Kyselina hyaluronová
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 6. 2015
Korekce jizev
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 10. 2013
Odstranění kožních výrůstků
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 8. 2016
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 5. 2017
Kyselina hyaluronová
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 8. 2017
Injekční výplně
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 5. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi