Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!

Pooperační otok po operaci křečových žil

HaBie · Vytvořeno: 31. 5. 2018 · Aktualizace: 8. 1. 2020

Dobry den, je mi 30 let a mam krecove zily uz od 15ti let. Bylo mi doporuceno si je nechat operovat uz pred par lety. Nohy mi otekaji a boli. Nosim kompresni puncochy. Bojim se, ze mi po operaci permanentne otecou nohy, coz se stalo, jak memu otci, tak moji babicce. Obema po prvni operaci ve 20ti letech. Mate zkusenosti s pooperacnim trvalym otokem nohou? Co byste mi doporucil/a?

3 odpovědi

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • MUDr. Robert Vlachovský Ph.D.

  Nejlepší odpověď
  2. 6. 2018 ·

  18 odpovědÍ

  Dobrý den, platí, co píše dr.Vyšohlíd,ale pokud Vám byla operace doporučena již před lety, pravděpodobně je to otok způsobený právě žilní insuficiencí...a právě ten by měl po operaci vymizet nebo výrazně ustoupit. U mě konzultace po objednání na 725861000 (Brno) nebo 725861001 (Praha) - záleží,kam to máte blíže...Robert Vlachovský VASCUMED - Centrum žilní chirurgie www.krecove-zily.com

 • MUDr. Robert Vlachovský Ph.D.

  8. 1. 2020 ·

  18 odpovědÍ

  Dobrý den, zkonzultujte stav nejdříve tam, kde jste byla operována, příčiny mohou být například i v lymfatickém systému...ale je potřeba vše zhodnotit na pracovišti, kde se výkon prováděl.

 • MUDr. Radek Vyšohlíd

  1. 6. 2018 ·

  23 odpovědÍ

  Dobrý den, pooperační otok je většinou pouze přechodná záležitost, pokud však přetrvává po výkonu,pak se bude s největší pravděpodobností jednat o lymfatický otok. Ten je poměrně velmi úporný na léčbu, která spočívá převážně v kompresi a podávání léků. Velmi často bývá přítomen již před operací a v rodinách bývá přítomen a můžeme o něm zčásti prohlásit, že je dědičný.
  V současnosti jsou k dispozici velmi jemné metody, které nahradily klasické operace. Jednoznačně mám doporučuji objednat se ke konzultaci na Tel ‭+420 730 778 150‬.
  S pozdravem
  Radek Vyšohlid

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.