Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Povolená kůže po liposukci hýždí

google
1. 3. 2009 · Poslední odpověď: 11. 4. 2012

Dobrý den, doufám, že mi alespoň někdo trochu poradí s mým problémem. Podstoupila jsem liposukci tumescentní a to vnějších stehen a hýždí, bohužel to bylo provedeno velmi neprofesionálně a zadek mi poklesl. Byl totiž odsán tuk a jelikož kůži tak už nic nedrželo, tak ta kůže povolila a ze zadku mi zbyla dlouhá roztřesená nudle, hlavně i proto, že se kůže nepřisála zpět k odsátému místu. Zadek by měl končit někde v rozkroku, mně končí tak 10 a více cm pod ním, je hodně povolený s třesoucí se povolenou kůží. Vím určitě, že je to tím, že kůže je povolená, cvičím jako šílená a nepomáhá to a tu kůži jakoby můžu od zadku odchlípnout a rolovat, což pokud je kůže normálně přisátá k pokožce, nejde. Potřebovala bych poradit, co na tuto volnou přebytečnou kůži na hýždích a trochu i na vnějších stehnech?! Myslím, že další liposukce už by nepomohla, není co odsát, silikonové implantáty nechci a operaci, při níž se odstraní kůže a budu mít jizvy, také ne, zase tak strašné to není. Napadla mě zatím endermologie, nebo karboxyterapie či coollipo, možná accent nabo něco podobného, prý by to mělo zpevnit kůži. Máte prosím někdo s něčím na dlouhodobější zpevnění kůže zkušenost? Uvítám odpovědi nejen od lékařů. Pořaďte mi prosím něco na povolenou kůži, s čím máte dobré zkušenosti a co pomáhá třeba i jen dočasně, ale raději bych něco dlouhodobějšího. Děkuji za každou radu či názor.

Reklama

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 3. 3. 2009
Nejlepší odpověď
Vážená paní,
jsem velmi udiven, že Vám někdo byl ochoten odsát podkožní tuk v celém rozsahu zadní hýžďové krajiny. Pak se nemůžete divit, že když se "pytlík" vyprázdní, gravitací začen padat dolů. Zásadou liposukce této oblasti je ponechání pruhu tkáně šířky nejméně 5 cm nad podhýžďovou rýhou. Tato "podpěra", pak zabrání onomu nežádoucímu poklesu. To ví ale každý atestovaný plastický chirurg. Prosím Vás, kdo Vás operoval? V této situaci asi budete zklamána mým následujícím sdělením - prakticky jedniná možnost jak zpevnit zadní hýžďovou oblast a zlepšit tak tvar je jedna z variant plastik této oblasti. Na nějaké "šarlatánství" nespoléhejte. Až dospějete k názoru, že plasticko-chirurgická operace je žádoucí.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
Dobrý den, doporučuji lymfodrenáže, pohyb a nošení kompresních punčoch.
Za Body kliniku Brno dr. Zimovčáková
MUDr. David Tomášek
Praha . 2. 4. 2012
Tato komplikace je průvodním jevem po liposukci. Oprava další liposukcí nepomůže. Snea jen nosit dlouhodobě kompresi, třeba rok si brát elastické punčocháče. Co to jde,

Zdraví Dr, Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 12. 3. 2009
Mám vážné obavy, že Vámi popisované možnosti v závěru dotazu stav nezlepší.Po správně provedené liposukci by opravdu zadeček poklesl neměl.Bez osobního vyšetření lze správně poradit jen těžko. MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
2. 3. 2009
Dobry den,
metodou SmartLipo neb CoolLipo je mozno dosahnout stazeni kuze a vyrovnani nerovnosti. Bohuzel jiz nebudeme jako babys ale castecne bychom mohli pravdepodobne pomoci.
Radi tez pristroj Vasemu operaterovi zapujcime neb muze na nasi klinice pristroj pro Vas vyuzit.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den, máme podobné a velmi pěkné zkušenosti s Accentem. Rádi se Vám budeme věnovat.
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
2. 3. 2009
Dobrý den,tady je skutečně obtížné poradit.Pochybení bylo již na začátku a výsledek je pravděpodobně nevratný.Hýždě jsou krajinou, která se musí modelovat velmi opatrně a jen v určitých oblastech.Já si osobně myslím že jedinné řešení je chirurgické odstranění přebytečné kůže.
MUDr.J.Kačírková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 3. 2009
Neprofesionální bylo asi jen to, že Vám měl lékař říci, že veliká liposukce kyčelních krajin vede k tomu, že se ubere pilíř, který zadek drží a ten pak zákonitě spadne. Nejsme na Měsíci, tady je gravitace...
Je vždy dobré se před výkonem poučit o všema a nepopírám, že Vám to měl říci operater. Pomohla by možná trochu liposukce hyždí, nebo intensivní cvičení, aby jste dokonale vykreslila zadek, ale to je chymera, tak to zvládnou jen kulturistky. Udivuje mne však, že když znáte téměř všechny metodiky ovlivnění výše podkoží, které ani já dokonce neznám a třeba jsem o nich ani neslyšel, že nevíte jaký základní problém vzniká u liposukce kyčelních krajin, stehen a jejich boků. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 9. 2021
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 4. 2009
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 9. 2021
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 4. 2022
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 10. 2022
Liposukce
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 4. 2013
Zvětšení hýždí
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 4. 2019
Radiofrekvence
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 5. 2016
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 11. 2022
Plastická operace paží
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi