Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rekonstrukce prsu/mastektomie. Nárok na výkon

LenkaKucerova
LenkaKucerova
19. 6. 2022

Dobrý den, v 4/2021 jsem podstoupila mastektomii levého prsu (invazivní duktální karcinom), byl odstraněn celý prs včetně bradavek, abych nemusela podstupovat ozařování. V den zákroku mě přidělený plasticky chirurg přemlouval k odstranění obou prsou, nebo žádného (vyoperovat pouze bulku, z důvodu asymetrie a protože mi tak pěkné prsa nikdo neudělá. Necelé 4 měsíce jsem v té době měla zvětšené prsa, mentor anatom 390 ml). Pravé prso jsem si chtěla ponechat z důvodu plánovaného kojení (v té době jsem byla těhotná, mastektomie proběhla v 8tt) onkochirurg i plastik znali můj zdravotní stav (těhotenství, chtěla jsem kojit, genetika nebyla pozitivní na mutaci genu BRCA 1,2), přesto mi nabízeli oboustrannou mastektomii. O tom, že zástava laktace bude nutná jsem byla informována měsíc před porodem ..

Díky poskytnutí nedostatečných informaci jsem nyní, 7 měsíců po porodu zoufalá, protože mám levé prso vel.0, pravé velikosti 4. Fyzicky je tato situace velmi náročná, psychicky rovněž. Řešila jsem možnost rekonstrukce, ta mi byla zamítnuta a bylo mi oznámeno, že vzhledem k odmítnutí hormonální léčby (podepsala jsem revers) mi rekonstrukci prsu nikdo neschválí a budu muset zůstat tak, jak jsem. Chtěla jsem tedy podstoupit aspoň mastektomii pravého prsu (preventivně a hlavně z důvodu, že současný fyzický stav je již neúnosný), to mi však bylo zamítnuto z důvodu, že pro to není důvod - není přítomnost mutace genu BRCA. Nyní jsem opravdu zoufalá 🤦‍♀️😱.. kdybych byla správně informována v úvodu, že kojení nebude možné a že se nyní dostanu do této situace, prsa bych si nechala odstranit obě. Nyní jsem v bezvýchodné situaci. Údajně mám pouze dvě možnosti (když opomenu variantu začít užívat hormonální léčbu a poté by mi snad rekonstrukce byla schválena), a to: -> mastektomii podstoupit jako samoplàtce -> mít potvrzení od psychiatra, že trpím kancerofobii

Celá situace je o to zarážející, že při mastektomii v dubnu 2021 by mi lékaři i přes výsledky genetického testu, který měli k dispozici oboustrannou mastektomii provedli. Nyní ne, protože prý je to plýtvání peněz pojišťovny a není důvod ..

Můžete mi prosím poradit, zda mám jiné možnosti, jak tuto zoufalou situaci řešit? V tuto chvíli jsem tak zoufalá, že je mi jedno, zda budu mít prsa velikosti 3, 1, nebo žádná, ale potřebuji mít obě stejná.

Předem děkuji za případné rady a odpovědi. Hezký den,

Lenka (33 let)

Reklama
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rekonstrukce prsu
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 6. 2018
Mastektomie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 10. 2021
Rekonstrukce prsu
Žádné odpovědi
Rekonstrukce prsu
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 3. 2013
Mastektomie
Žádné odpovědi
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 1. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi