Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Výměna implantátů za menší

Dannah
12. 1. 2022 · Poslední odpověď: 17. 1. 2022

Dobrý den, jsem cca 4,5 měsíce po augmentaci. Prsa jsou hezká a hojení proběhlo úplně bez komplikací. Stále mi ale vrtá hlavou toto: Při úvodní konzultaci jsem se s operatérem domluvila, že objedná implantáty velikosti, které jsem chtěla. Přestože jsem měla před operací prsa velmi malá, přála jsem si je zvětšit pouze o cca 150 ml. V den operace mi operatér řekl, že se takto malé implantáty nedají sehnat, že se zkrátka nepoužívají a že mi dá nejmenší, které má k dispozici a které jsme při konzultaci zkoušeli - 195 ml. Vše bylo k operaci připraveno, já jsem nechtěla dělat problémy, a tak jsem souhlasila. Moje nová prsa mi ale stále připadají k mé povaze a psychologickému ladění zbytečně velká a přemýšlím o výměně. Vím, že se menší implantáty na objednávku sehnat dají, jen to třeba déle trvá, ale to by mi nevadilo. Zároveň si ale velmi dobře uvědomuji, že každá operace má svá rizika a kladu si otázku, jestli je vůbec správné "šťourat" do něčeho, co se z pohledu druhé strany povedlo. Můj dotaz spočívá v tom, jestli je taková operace spojena s případnými dalšími riziky, které se k primárnímu výkonu nevázaly (např. modelace z důvodu povolené kůže, která se už přizpůsobila nové velikosti) a dále, jestli mám v takovémto případě nárok žádat o alespoň částečnou úhradu reoperace ze strany kliniky.
Velice děkuji za odpovědi a přeji hezký den. Dannah

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 16. 1. 2022
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
Každá operace je spojena s riziky, nemyslím si, že by rizika další vaší operace měly být vyšší, než u té předešlé. Implantáty 150 ml se musí objednat a někdy se na tyto velikosti déle čeká, protože nepatří ke standartním velikostem. Ohledně úhrady, to se musíte domluvit s příslušným pracovištěm, jak se k tomu postaví, určitě ale bude požadovat nové implantáty zaplatit, jestli i část dalších nákladů, to záleží na domluvě a jejich ochotě.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 17. 1. 2022
Dobrý den,
takto na dálku se lze těžko vyjádřit. Nicméně objem 195 ml opravdu není velký a implantáty s menším objemem nejsou standardní. Reoperace přináší určitá rizika a souhlasím, že uplatnění reklamace není reálné.

S pozdravem
MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Dobrý den, souhlasím s názorem, že implantáty 195 ccm nejsou velké a spíše se řadí k podprůměrným velikostem a jenom málokdy se aplikuji implantáty tak malého objemu. Tím samozřejmě nezpochybňuji Vaše přání a pocity. Také se spíše domnívám, že po implantaci implantátů 195 ccm budou Vaše prsa spíše menší a pěkná přirozená, ale samozřejmě pokud neznám Vaše míry, hmotnost a výšku, velikost prsou před operací tak se k tomu jenom těžko mohu kompetentně vyjádřit.
Jaká velikost prsou se Vám líbí je skutečně pouze na Vás. Nicméně každá operace, i pouhá výměna má svá rizika a samozřejmě vyžaduje absolvovat operaci a pooperační režim.
Osobně se domnívám, že byste s reklamací těžko uspěla. Také je dobré si uvědomit, že při změně implantátů ze 195 na 150 ml se změní projekce, výška a šířka implantátu přibližně o 3-4 mm, což zas tak velká změna nebude.
Proto se domnívám, že bude rozumnější se tímto detailem nezabývat a zkusit se s většími prsy sžít, mít je ráda a žít svobodně svůj život.
Srdečně zdravím a přeji hezké dny

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno,
aplikovaný objem 195 ml je až extrémně malý. Ani nevím, zda existují implantáty menšího objemu. Mimo protokoly se extrémní velikosti /spíše mám na mysli implantáty větší než 1000 ml/ údajně vyrábějí kdesi v Asii. Je škoda, že se nemůžete vyrovnat se současným stavem, tipnul bych si že prsa vypadají oproti výchozímu stavu velmi dobře. Z literatury vím, že se Evropský průměr objemů implantátů pohybuje kolem 350 ml, což je i moje mnohaletá zkušenost. Teoreticky, každá operace je spojena s určitými riziky, v případě zbytečné reaugmentace se většinou jedná o tvorbu kapsulární kontraktury. Samozřejmě Vám rozhodně nedoporučuji aplikovat implantáty od neznámých výrobců /vzpomeňte si na aféru s PIPy před mnoha lety/. Opravdu zkuste po psychické stránce akceptovat daný objem. Nemyslím, že byste uspěla s touto "reklamací" ve smyslu třeba vrácení peněz. Myslím, že v této situaci je vrácení třeba i části sumy nereálné.
Držím Vám, palce a v rámci možností se na svět dívejte optimisticky. Prim. Dr. V . Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 4. 2007
Zvětšení prsou
60 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 3. 2013
Zvětšení prsou
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 7. 2012
Profiloplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 11. 2020
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 1. 2012
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 10. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 5. 2021
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 1. 2017
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 2. 2008
Botulotoxin
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 5. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi