Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Propadlá jizva

Uzivatel
10. 7. 2008 · Poslední odpověď: 10. 7. 2008

Dobrý den, mám na zádech propadlou jizvu, jizva je velká asi 4x2 centimetry, propadlé místo je asi 1x1 cm. Dříve jsem tam měla keloid, ale lékařka mně tam píchla nějakou injekci (nepamatuji si název) a mně se to potom propadlo. Lze to nějak spravit aby byla jizva alespoň v rovině s okolní kůži? Lze ji nějak "vytáhnout". Zákrok byl proveden již před dvěma měsíci a lékařka mně utvrzuje v tom, že mně to doroste. Moc děkuji za odpověď. Preji hezký den, Aneta.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Klinika GHC Praha
Praha . 10. 7. 2008
Dobrý den, je skutečně možné, že se to upraví "samo", může to ale trvat i třeba půl roku. Podle popisu není zcela jasné, jak je vkleslé místo hluboké, při snaze o vyzvednutí povrchu o několik milimetrů se může velmi dobře uplatnit karboxyterapie - injekční aplikace malého množství oxidu uhličitého pod jizvu, sezení se provádějí opakovaně v intervalech cca 3-4 týdny, opalování na slunci nevadí, zlepšení by bylo vidět cca během prvních 2-3 ošetření, dle stupně zlepšení se pak řídí celkový počet sezení. Efekt je dlouhodobý až trvalý. Jedno sezení stojí v takto malé lokalitě 400 Kč, vstupní pohovor 300 Kč. Je možné uvažovat i o výplni dolíčku některým výplňovým materiálem (nejspíše hyaluronovým, zde je cena dána volbou materiálu a je v částkách několik tisíc Kč za 1 ml materiálu, efekt je ale časově omezen na cca 6-12 měsíců).
Vyloženě chirugické řešení je spíše až poslední možností.
Pěkný den a s pozdravem,
MUDr Nina Koutná
Centrum estetické medicíny
Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Injekční výplně
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 8. 2021
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 1. 2022
Brow lift
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 7. 2023
Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 7. 4. 2022
Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2015
Hemangiom
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 5. 2012
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 1. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi