Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Posouzení stavu 2 měsíce po augmentaci - asymetrie

pacient123
13. 1. 2015 · Poslední odpověď: 13. 1. 2015

Dobrý den, jsem 2 měsíce po augmentaci prsou. Před operací prsa žádná, takže ani asymetrie viz. fotografie. Byly zvoleny implantáty Nagor 460 ml do obou prsou (měřím 178cm, 65kg). Před poslední kontrolou jsem ale zpozorovala, že mám jedno prso plnější. Podprsenka mi jde do strany a nesedí v jednotném košíčku, taktéž výstřih mi jde jakoby šejdrem k většímu levému prsu. Asymetrie je velmi výrazná při předklonu. Doktor na poslední kontrole tvrdil, že asymetrie je zřejmá při delším pozorování a že žádná žena nemá stejná prsa. Ale u mě asymetrie momentálně překáží. Z pooperačního průběhu bych snad vyzdvihla, že jsem měla dreny 4 dny, levé prso bylo více bolestivé (pocit závaží), více krvácelo a byly problémy se stehy. Jizva na levém prsu úplně nesrostla a byly zde mírné prosaky. Po laseru již ok, jen je jizva výraznější. Levé prso nyní občas pobolívá, ale nic velkého...Zajímal by mě názor Vás odborníků :), zda to chce ještě vyčkat ... nebo čím by mohla být asymetrie způsobena. Ještě podotknu, že po "pomalování" těsně před operací doktor poprvé prohlásil, že mám lehce propadlý hrudník proto změnil usazení jednoho implantátu... Budu ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu/názor. Neustále se pozoruji a bojím se reoperace. (foto před OP, předklon nyní dva měsíce po OP, poslední foto 14 dní po OP)

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 1. 2015
Malá prsa se sice krásně zvětšují a efekt je velmi pěkný. Někdy se však stane že se neodhadne asymetrie velikosti žlázy - je málo vnímnutelná, a nebo asymetrie klenby hrudníku a velkým implantátem se všechny tyto neduhy vypíchnou.
Já osobně se nedomnívám, že by takto veliký rozdíl byl posicí pod, či nad svalem. To by se časem stejně urovnalo. Opakovaně se totiž stává že při posici implantátů pod svalem časem se sval "převlékne přez sval a implantát je nad svalem a klientka to nepozná.
Dále si nemyslím, že dva měsíce je dlouhá doba a že hodnocení výsledku v této době je v ten správný čas.
Byl li zánětlivý problém právě v tom velkém prsu, pak pak zde může probíhat zánětlivý proces nadále, nebo je zde sekrece okolí implantátu. Tento problém vše vyšetří UZ prsů, jak posici implantátu, pak obsah výpotku, nebo velikosti žlázy. To si nechte, pro klid duše, vyšetřit.
Dejte nám pak také vědět, je to i pro nás plastické chirurgy poučné.
Řešení této situace operaterem je samozřejmě na místě.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,


Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 13. 1. 2015
Vše řešit se svým operatérem je samozřejmě ten nejlepší a nejsprávnější postup. Dr. Otakar Lucák, Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 13. 1. 2015
Těžko takto soudit. Asymetrie je zřejmá, ale čím je způsobená nelze hodnotit z fotek. Musím trochu souhlasit, že prsa se jeví tak, jako by jeden implantát byl pod svalem a druhý ne, tedy že je pod žlázou. Navíc vaše foto prsou před operací je příliš povšechné, zdálky a prsa jsou částečně překryta vlasy. Navíc mi příliš nesedí vaše tělesná konstituce před a po operaci. Pokud se budete chtít dovědět něco konkrétnější, pak určitě ne přes internet, ale bude nutné, abyste vyrazila za jinými plastickými chirurgy osobně. Přeji pěkný den MUDr. Otakar Lucák, plastická chirurgie Ostrava - Cleopatra clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 13. 1. 2015
Dobrý den, 2 měsíce není krátká doba po operaci, to by již měla být prsa zhojena a stav stabilizován. Posoudit stav by měl ale hlavně operatér. Těžko říci co znamená ..změnit usazení implantátu? Znamená to, že jeden je nad svalem a druhý pod svalem? Asymetrie je zjevná a pokud jsou implantáty stejně velké, asymetrie je již od operace, pravděpodobně bude příčina v nestejném uložení implantátů. Toto se asi již velmi pravděpodobně nezmění. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 5. 2016
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 1. 2023
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 10. 2008
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 1. 2021
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 4. 2023
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 7. 2014
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 2. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi