Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hemangiom u dítěte-odstranit nebo čekat?

Uzivatel
9. 3. 2007 · Poslední odpověď: 27. 3. 2012

Mám letou dceru,má hemangiom na pravé straně nosu cca 1cm,po absolvování mnoha vyšetření /FN Brno Mudr. Fáberová, plas. chr. Pha Mudr. Moidlová konče na nemocnici Motol-kožní,onkologie a ORL,nám byla doporučena est,chir. Vinohrady/ A L E :dcera má hemangiom vystoplý,tmavý,udělal se jí během prvního měsíce co byla na světě,do asi tak 6 měsíců vyrostl do této velikosti 1 cm,názory se různí,jelikož je prý v regresi jedni radí odstranit druzí zapřísáhle tvrdí vyčkat,že tento hemangiom se ztrácí a ten co ona má tak až 6 let,zajímalo by mě /jelikož jsem trvala na odstranění/protože je v obličeji a příští rok jí chci dát do školky_ jestli tedy odstranit,nebo vyčkat. Je to moje noční můra.Po konzultaci s prof. Kabelkou který asi má větší operace mi byly doporučeny právě Vinohrady a tak nevím jestli vyčkat,nebo odstranit,máte někdo zkušenosti_? Případné rady uvítám na **************

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Hradec Králové . 9. 3. 2007
Nejlepší odpověď
Dobrý den, jednoznačně doporučuji vyčkat. U 90% dětí hemangiomy mizí spontánně do deseti let věku. Srdečně zdravím.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Žádné recenze
27. 3. 2012
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že se jedná o oblast obličeje a taková operace vždy znamená jizvu, pak bych se přiklonil ke skupině doporučující vydržet. Pokud by se neztratil do 5 let, pak bych operoval. Hlavně kvůli dceřině psychice. V tomto věku je již obličejová partie větší a nehrozí tak velký tah v jizvě jako v současné době.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Pardubice
*************
--------------------------------------------------------
tel.: *************
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 19. 9. 2011
Dobrý den, vyplatí se jednoznačně vyčkat, pokud nejsou komplikace charakteru krvácení či zánětu hemangiomu. S pozdravem PH.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Hemangiom
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 11. 2021
Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 6. 2008
Hemangiom
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 2. 2022
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2012
Odstranění chrápání
1 odpověď, nejnovější odpověď: 18. 9. 2007
Zmenšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 11. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi