Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Útvar na noze

klara612180
klara612180
24. 11. 2017 · Poslední odpověď: 27. 11. 2017

Dobrý den. Již pár let mám na noze tento útvar, to samé má na ruce můj přítel. je to na dotyk tvrdé, po okrajích suché, na dotyk to nebolí a nijak se to nezvětšuje. Nevíme, co to je, můžete mi prosím poradit?

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 24. 11. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den, dle fota bych řekla,že se jedná o histiocytom,benigní útvar,který se vytvoří nejčastěji po poštípání hmyzem. Ložisko se opouzdří a zatvrdne a nadále se již nemění. Většinou se s tím nic nedělá. Pokud by se projev vyříznul,jizvička bude zhruba stejná. Laser se může vyzkoušet, ale dokonalý výsledek nelze zaručit.
S pozdravem MUDr. Martina Zlínská
AURUM AESTHETIC CLINIC
Praha . 27. 11. 2017
Dobrý den,
Souhlasím s paní doktorkou Zlínskou. Tyto útvarky samy nezmizí a jiné řešení než chirurgické odstranění nebývá uspokojivé. Píšete, že projev je na noze, pokud je to někde na lýtku (bérci), může se to i hůře hojit a jizvička po chirurgickém odstranění může být tedy velmi pěkná anebo méně pěkná (to je dáno charakterem krevního oběhu v této lokalitě).
Pokud Vás to neobtěžuje, odstranění bych tedy spíše nedoporučovala.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi