Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Endoskopický browlift

pacient259102
28. 12. 2014 · Poslední odpověď: 30. 12. 2014

Dobrý den. Můj problém jsou pokleslá horní víčka.Cca před 10lety jsem měla plastiku víček poprvé.Teď mi na konzultaci bylo doporučeno místo víček zvednout obočí-endoskopický browlifting.Ve vlasech 5 malých řezu a vstříkne se mi pod kůži "lepidlo",které to podrží.Název si už nepamatuji.Máte s tím někdo zkušenosti? Nikdy jsem na netu takový způsob nenašla.Prosím o vyjádření některého plastického lékaře.Děkuji za odpověď.Alena

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 29. 12. 2014
Nejlepší odpověď
Souhlasím plně s kolegou Měšťákem j.r.. Tkáňové lepidlo je jedna z metod volby, jak zafixovat kůži vysunutou na čele výše a já se při svých patnáctiletých zkušenostech s endoliftem čela troufám říci že je lepidlo sice skvělá věc, ale více než to může mít tato metoda použitím tkáňového lepidla hlavně propagační efekt. Pravdou je, že nevrtáte do kosti čela jako je to u ostatních metod. I když tkáňová lepidla se používají více než 25 let nikdy nenabyly takové důvěry operaterů nejenom proto, že jsou velmi drahé, ale že důvěra v jejich pevnost není u chirurgů tak veliká. Bylo-li by to tak, tak se už dnes nepoužívá šití ve formě nití a vše by se lepilo...
Já začínal lifty čela s tím že jsem zavrtal drobný šroubek, který doslova a do písmene koukal z hlavy a za 2 týdny jsem jej odstranil jako obyčejné stehy. Pak jsem si osvojil metodiku přímé fixace vytažené kůže ke kosti. Moderní použití Endotinu přináší rychlý výkon, leč jednoduché navrtání kosti je tam stejně a výkon je o nejmodernější materiál nákladnější. Výběr metodiky je na Vás, jen si ji nechte dobře vysvětlit.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,


Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 30. 12. 2014
To mě těší. Zdraví Dr. TomášekNezapomeňte hodnotit naše příspěvky.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Endoskopický browlift je metoda, která u některých pacientů vhodnější než plastika víček. Po plastice víček může naopak obočí ještě klesnout a kosmetický efekt je spíš negativní. Nevím jen, jak je to s trvanlivotí zákroku v případě použití lepidla. Zlatým standardem na fixaci kůže u browlift jsou buď stehy a nebo Endotine háčky, což je v současnosti nejlepší volba.
S pozdravy,

O. Měšťák
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi