Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D.

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D.

(122 Recenzí)·100% doporučuje
Ohodnotit
Na Příkopě 1047/17, Praha, Praha (kraj)
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D.
Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D.
(122 Recenzí)·100% doporučuje
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. působí jako plastický chirurg na soukromé klinice Esthé a na klinice plastické chirurgie 1. lékařské fakulty a Nemocnice na Bulovce. Je držitelem různých certifikátů a cen, byl například oceněn American Society of Plastic Surgery nebo International Society of Aesthetic Plastic Surgery.

Zabývá se celým spektrem plastické chirurgie, kromě estetické chirurgie rekonstrukcemi prsů po onkologických onemocněních, rekonstrukcemi břišní stěny a rekonstrukční mikrochirurgií.

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. úspěšně absolvoval 3. LF UK Praha a i tam potom složil atestaci z plastické chirurgie. Na Karlově univerzitě absolvoval i doktorské studium – obor tkáňové inženýrství. Působil na plastické chirurgii, kde byl zástupcem přednosty výuky. Roku 2017 ho rektor UK jmenoval docentem v oboru chirurgie. Důvodem byla jeho vědecká, pedagogická a publikační práce. Úspěšně obhájil habilitační práci, ve které se věnoval tématu rekonstrukce břišní stěny.

Pravidelně jezdil na stáže po celém světě. Cennou zkušeností pro něj byla například spolupráce se známým českým chirurgem Bohdanem Pomačem, kterého proslavily především transplantace obličeje. Absolvoval stáže i v dalších zemích – Brazílie (Luiz Haroldo Pereira), Mexiko, Belgie (Tonnard a Verpele), Nizozemsko, Turecko (Reha Yavuzer, Nazim Cerkes and Tunc Tyriaki), Spojené království (Marcos Sforza), Finsko (Tiina Viitanen) Spojené státy (profesor May), Taiwan (profesor Fu-Chan Wei, profesor Ming-Huei Chen).

Zúčastnil se i humanitání mise – do Jordánska odjel léčit zraněné ze syrských nepokojů. Potom se podílel také na zapojení do vládního projektu MEDAVAC.

Byl součástí redakční rady mnoha oborových periodik (i České společnosti plastické chirurgie – Acta Chirurgicae Plasticae nebo Americké společnosti plastické chirurgie Plastic and Reconstructive Surgery Global Open). Pořádal mnoho oborových akcí v ČR i ve světě (v Londýně, v Budapešťi nebo v Athénách).

Působí na klinice Esthé a zaměřuje se na nejrůznější oblasti v estetické chirurgii. Díky zkušenostem s plastickou chirurgií může také pomáhat ženám s rekonstrukcí prsů či břišní stěny po onkologických i jiných problémech. Je zakladatelem iniciativy NewMamma, jež těmto pacientkám pomáhá s návratem do běžného života.

Přednášel například na kongresu brazilské společnosti plastické chirurgie (Goiania), mezinárodním kongresu ISAPS (Ženeva, Kyoto), mezinárodním kongresu IPRAS (Santiago de Chile), mezinárodním kongresu IQUAM (Budapešť).

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. se vedle praxe zaměřuje také na výzkum, hlavně na tzv. biomateriály, jakési „náhradní díly lidského těla“. Má za sebou přes čtyřicet odborných textů i pro nejznámější časopisy. Podílel se na výzkumu pro grantové projekty i na pěti odborných knihách zaměřených na plastickou chirurgii. Více než 40x přednášel v tuzemsku a více než 20x v zahraničí.

Výběr z publikovaných prací:

“Evaluation of Oncological Safety of Fat Grafting After Breast-Conserving Therapy: a Prospective Study.” Ann Surg Oncol 23(3): 1–6.

“Outcomes after centrifugation versus PureGraft for fatgrafting to the breast after breast-conserving therapy”, World Journal of Surgical Oncology World Journal of Surgical Oncology. 2014

“Mesenchymal Stem Cells Seeded on Cross-Linked and Noncross-Linked Acellular Porcine Dermal Scaffolds for Long-Term Full-Thickness Hernia Repair in a Small Animal Model.” Artif Organs. 2013

“Hyperprolactinaemia: A cause of severe postoperative complication after reduction mammaplasty.” Journal of Plastic Surgery and Hand Surgery 0 (2013)

“Breast Reconstruction after a Bilateral Mastectomy Using the BRAVA Expansion System and Fat Grafting.” Plastic and Reconstructive Surgery–Global Open

Dosažená odbornost:

 • Doc.

Datum získání odborné způsobilosti:

 • 2012

Druh činnosti:

 • Klinika estetické medicíny a plastické chirurgie

Jedná se o soukromou kliniku/zařízení?

 • Ano

Pracoviště:

 • Klinika

Zkušenosti:

 • >10 let

Možnost konzultace v jazyku:

 • Čeština
 • Angličtina
 • Němčina

Máme k dispozici pooperační pokoje:

 • Ano

Uzavřené smlouvy s pojišťovnami:

 • Ne

Poradenství pacientovi poskytuje:

 • Specialista

První návštěva zdarma:

 • Ne

Cena za konzultaci:

 • Od 500Kč (pouze při první návštěvě)

Platební metody:

 • V hotovosti
 • Platba kartou
 • Převodem

Platební možnosti:

 • Záloha

Recenze (122)

5.0
průměrné hodnocení
100 % doporučuje

Všem na klinice velkou jedničku s hvězdičkou. Pan doktor Měšťák velmi příjemný, vše vysvětlí, doporučí. Personál na klinice usměvavý, což se málo vidí. Všem velký dík a tuto kliniku doporučuji

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D.
Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D. · 10. 7. 2023

Moc děkujeme :)

Vsem vrele doporucuji 😃 lituji jenom, ze jsem to neudelala uz davno. Pan docent je estet, prsa jsou nadherna a prirozena. Miluji je!

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D.
Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D. · 10. 7. 2023

Dobrý den, to jsem moc rád :) Děkuji

Předchozí klinika na e-mail o stavu neodpovídala

Kompletní příběh (Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)):
Mudr. doc. Ondřej Měšťák
Zobrazit další recenze
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Zodpovězené dotazy

Spadlá špička po rhinoplastice
Odpověď odborníka · 2. 2. 2017
Dobrý den, opravdu by to asi chtělo štěp, ale doporučuji určitě vlastní tkáň, chrupavku, která je spojená s méně komplikacemi. Je určitě třeba vlastní konzultace.
Plastická operace pro lepší úsměv
Odpověď odborníka · 4. 5. 2015
Dobrý den, pokud máte delší horní ret, procedura která by u vás mohla být indikována se nazývá lip-lift. Rekonvalescence je 7-14 dní, cena asi 15000kč. Pro správnou indikaci výkonu je samozřejmě nutná konzultace. S pozdravy, O. Měšťák
Augumentace 330 ml příští týden
Odpověď odborníka · 22. 1. 2015

Dobrý den, z diskuze bohužel nelze odhadnout jaké implantáty by pro Vás byly vhodné. Kromě údajů, které udáváte jsou ještě důležitější faktory jako tloušťka podkoží, šířka hrudníku atd. Doporučuji spíše na druhou konzultaci. Dr. Krejča je...

Číst dál

Články (3)

Zobrazit další články

Kliniky

Esthé a. s. - klinika plastické chirurgie

Esthé a. s. - klinika plastické chirurgie

Spolupracuje s

Klinika plastické chirurgie 1. LF UK a Nemocnice Na Bulovce

Klinika plastické chirurgie 1. LF UK a Nemocnice Na Bulovce

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.