Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Tlakové masáže po rhinoplastice

Anonymní
Janysek
10. 8. 2010 · Poslední odpověď: 6. 2. 2012

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak často denně a v po jakou dobu by se měly dělat tlakové masáže po rhinoplastice. Děkuji Tomáš

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 6. 2. 2012
Já se na základě svých dvacetiletých zkušeností s operacemi nosu domnívám, že masáže nesmí být citlivé, neměly by výrazně překrvovat kůži. To pak může být zvýšení kůže jizvou výraznější a že to ztráví kýžený efekt. Mám dobré zkušenosti s lasertherapií měkkým biostimulačním laserem na úrovni infračerveného paprsku. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 15. 8. 2010
Přehnané masáže také nedělají dobře. Já doporučuji svým pacientům masáže 2x denně po dobu 20s na každém místě (které sám ukážu podle toho jak jsem "uvnitř" operoval) . Masáž tak sebere pacientovi cca 10 min. ráno a 10 min večer. Někdy možná i 3x denně, tedy kolem poledne. Ale je to opravdu jen na Vašem operaterovi, jak Vám poradí. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 11. 8. 2010
Dobrý den,

naši plastičtí chirurgové doporučují provádět tlakové masáže 15x - 20x denně po dobu 30 sekund, kdy bříškem prstů tlačíte na operované místo. Tlakové masáže doporučují provádět po dobu 6 týdnů. Změna prokrvení a jeho zastavení zrychluje proces přestavby vaziva. V případě jakýchkoliv dalších nejasností Vám doporučujeme kontaktovat přímo Vašeho operatéra.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Client Care Manager
Klinika GHC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 11. 8. 2010
Dobrý den, masáže nosu se doporučují provádět po sejmutí sádrové dlahy a to po dobu několika týdnů podle výsledku operace. Důvodem je, aby se kůže opět uvolnila a byla volně posunlivá jako před operací. Rovněž zjemní a změkčí jizvy v místech operačních řezů. Ale to je opravdu na operatérovi a stavu nosu po operaci. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 3. 2008
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 9. 2008
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 8. 2012
Operace očních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 6. 2023
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 4. 2017
Operace očních víček
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 3. 2019
Zmenšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 7. 7. 2018
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 8. 2014
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 8. 2021
Křečové žíly
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 4. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi