Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Pocit drolení při masáži hrbolu po rhinoplastice

Lucie738759
Lucie738759
2. 5. 2021 · Poslední odpověď: 24. 8. 2021

Dobrý den, v lednu jsem podstoupila reoperaci nosu, kvůli odstranění hrbolu, který mi po předešlé operaci zůstal. Nos se zároveň ještě zúžoval, takže se musel znovu lámat. Bohužel, po operaci mám na hřbetu znovu tři malé hrbolky. Otoky už opadly, normálně bych to neřešila, ale mám tenkou kůži a nerovnosti jsou dost vidět. :-( Operatér mi poradil na hrbolky tlačit, ale je mi divné, že pod prstem cítím jako by se něco "drolilo", přitom hrbolky se nemění . Chci se tedy zeptat, zda si tím neustálým tlakem na hřbet nosu nemůžu spíše uškodit, aby se mi nos časem nerozpadl! Přece pokud by byla šance, že by hrbolky časem zmizely, nestalo by se tak i bez vyvíjeného tlaku? Děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 24. 8. 2021
Dobrý den,
oblast hřbetu nosu se masíruje jen uvolňováním kůže od kosti, aby se kůže od spodiny kosti uvolnila, tlačit se v této oblasti nemá, tlakem se masíruje jen špička nosu.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Plastický chirurg
Praha 2
Dobrý den
masáží jen velmi těžko můžete něčemu ublížit. Masáže jsou vždy nejjednodušší a často efektivní metodou, jak urychlit vstřebávání nežádoucích otoků, ale třeba i jemných zbytků chrupavky apod. Ne vždy to ale zabere. Tenká kůže může být skutečně problém, je vidět úplně všechno. Pokud po masážích hrbolky neustoupí, domluvte se s operatérem co dál.

S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2021
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 10. 2009
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 1. 2023
Rhinoplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 11. 2018
Rhinoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 5. 2015
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2008
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 5. 2013
Operace dolních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 2. 2020
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2015
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi