Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Blefaroplastika tlakové masáže - kdy a jak

Hana835538
Hana835538
19. 6. 2020 · Poslední odpověď: 22. 6. 2023

Dobrý den, chci se zeptat jak dlouho je třeba provádět tlakové masáže po operaci horních víček? Jsem už 2 měsíce po vytažení stehů.. A ráda bych vedela jestli ještě stále mám provádět tlakovou masáž. Děkuji

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 20. 6. 2020
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
nelze odpovědět jednoznačně, hojení je proces individuální a tak i potřeba masáží je různá,
pokud je jizva červená a tvrdá, pak je potřeba ji masírovat, jedná se o tzv. tlakové masáže,
přiložit prst na jizvu, zatlačit, podržet po dobu 5-10 sekund, posunout se na další úsek jizvy a pokračovat, masáže lze provádět ráno a večer po dobu alespoň 15 minut.
Pokud jsou jizvy po masážích citlivé a oteklé, lze přiložit na pár minut chladný obklad.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
FORMÉ Clinic
Praha . 22. 6. 2023
Dobrý den. doporučujeme masírovat 3x denně tři měsíce od vytažení stehů. Takže klidně ještě měsíc masírujte. používejte speciální gely na hojení jizev, chraňte se před sluníčkem. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

já svým klientům doporučuji provádět tlakové masáže 14 dní od zákroku. Masáž se provádí ve vnějším koutku stlačením na 20 sekund, možné provádět několikrát denně.

Vše závisí od průběhu hojení a stavu jizev. Doporučuji konzultovat s operatérem.

Zdravím Vás

Tomáš Ventruba V–Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Viktor Fiker
Liberec . 23. 6. 2020
Dobrý den, souhlasím s kolegyní Singerovou,
otoky mohou přetrvávat i čtvrt roku od operace, stejně tak může být jizva individuálně dlouho aktivní (aktivní = červená). Pokud již nemáte otoky a jizvička je téměř neviditelná a nehmatná, není třeba dále masírovat. Pokud máte pocit, že je ještě co vylepšovat, provádějte masáže dále :)
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 22. 6. 2020
Dobrý den,
toto je zcela individuální, poraďte se se svým operatérem.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
*********
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 6. 2020
To by Vám měl poradit operater. Já si zvu klienty 3 m po operaci abych doporučil další servis o pooperační stav.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Možnost operace víček na pojištovnu při problémech

Zdenka215083
25. 1. 2016 · Poslední odpověď: 27. 1. 2016

dobrý večer,i já mám dotaz ohledně úhrady operace horních očních víček.Já mám prokazatelně velkou vrstvu kůže u horních víček,ale bohužel mi to nepřesahuje do zorného pole ,ale shrnuje se mi to nevím,jak to popsat za bulvu.Mám z toho unavené oči,bolí mě hlava,slzí mi oči.Jak prosím toto řešit,Jsem sama,na operaci nemám a nechci to ani kvůli estetickému vzhledu.Děkuji za radu a odpověď

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Simona Ježková
Liberec . 26. 1. 2016
Nejlepší odpověď
Vážená paní, pro to, aby Váš problém řešila a hradila zdravotní pojišťovna musíte udělat dvě věci :najít pracoviště, které tento výkon provádí ( nejčastěji oční oddělení některé nemocnice) pro zdravotní pojišťovnu za její úhradu a které Vám musí vyplnit formuláž : "žádost o zvýšenou úhradu".
S tímto pak musíte navštívit Vaši příslušnou zdravotní pojišťovnu a jejího revizního lékaře, který zváží, zda pojišťovna tento výkon uhradí nebo ne. Pokud jej schválí,vrátíte se s potvrzením zpět na operující pracoviště a tam výkon provedou.
Možná bych volila opačný postup, informujte se na Vaší pojišťovně, zda vůbec tento výkon schvalují a s kterým pracovištěm mají na tento výkon smlouvu. Od nového roku jsou v platnosti nové smlouvy a málokteré pracoviště má zájem provádět operace, za které jim pojišťovna uhradí tak malou úhradu, že je to pro něj prodělečné.
Naopak: myslím, že finance investované do sebe jsou nejlépe investované a Vám by dle fota jistě výkon pomohl, cena za výkon není tak vysoká, aby Vám s ufinancováním nepomohla rodina. :-) SJ
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 3. 2008
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 9. 2008
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 2. 2012
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 8. 2012
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 4. 2017
Operace očních víček
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 3. 2019
Zmenšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 7. 7. 2018
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 8. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 5. 2009
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 9. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi