Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rhinoplastika - asymetrie

EvaZachodilova
30. 3. 2023 · Poslední odpověď: 26. 4. 2023

Dobrý den,

mám 19 dní od kompletní rhinoplastiky (kost, měkká část) uzavřenou metodou. Na první kontrole (sundání sádry po 14 dnech) mi bylo řečeno, že se vše dobře vyvíjí, že zatím nemám masírovat, možná až po další kontrole za měsíc. Každopádně mě trápí, že mám velmi viditelně asymetrické nosní dírky, jedna je o hodně menší než druhá, která je naopak větší než byla původně před operací. Ta malá se možná ještě o trochu zmenšila. Také ze předu je velký rozdíl i v poloze nosních dírek a tzv.křídel nosu. Na jedné straně je jakoby o dost výš a druhá zase níž. I když vím, že je to dost brzy a trvá to i rok, tak od nikoho jsem zatím neslyšela i o tomto problému, maximálně o té asymetrii dírek ve velikosti, ale ne o poloze výš a níž. Docela mě to znepokojuje, protože původně jsem tento problem neměla, ale špička nosu byla trochu křivá směrem doprava. Mohu se zeptat, jak to vidíte? Nechci předčasně panikařit. Děkuji

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FORMÉ Clinic
Praha . 26. 4. 2023
Dobrý den. 3 týdny je hodně krátká doba po operaci, hodnotit je možné až za několik měsíců. Nos je oteklý, i nosní dírky můžou mít teď jiný tvar. Doporučuje speciální homeopatický krém proti otokům,- Traum. -jemně vmasírovat 2-3x denně. Veškeré korekce je možné provést až za cca 1 rok od operace. Buďte trpělivá. hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 31. 3. 2023
Dobrý den,
jste velmi krátce po operaci, kdy je vše ještě oteklé, pokud i asymetrické, i to je možné. Nepřiložila jste foto, takže nelze posuzovat. Měla byste být trpělivá a počkat. Masáže se obvykle provádí asi měsíc po operaci, ale i to je zcela individuální a ne každý je nepotřebuje.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi