Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Chrupavčitý štěp k vyrovnání asymetrie nosu

Tyna912
Tyna912
8. 9. 2017 · Poslední odpověď: 10. 6. 2020

V lednu jsem podstoupila kompletní rhinoplastiku, po které mi šel nos trochu do strany. Během dalších 6 měsíců se asymetrie zvýrazňovala a můj operatér mi navrh vložit štěp z chrupavky (z ucha) do propadlé části a nos vyrovnat. Hned po operaci jsem měla na propadlé straně velkou bouli, ale přikládala jsem to jen otoku. Po týdnu už jsem vyjádřila svoje obavy na kontrole, boule přetrvává a zatím co celý nos pomalu odpuchá, boule je víc výraznější. Bylo mi řečeno, že si to vyrovnám masážemi, čemuž bohužel moc nevěřím (jedině, že bych si půlku štěpu odmasírovala zpátky za ucho). Jsem z toho velmi zoufalá, všichni v okolí si toho všimli a já už radši zůstávám jen doma. Dnes je to sice jen dva týdny, ale absolutně se to nemění, po masáži se jen vytvoří stín, který to opticky schová. Na dotek je místo poměrně tvrdé. Co mě zajímá, změní se časem objem štěpu - zmenší se chrupavka do požadované velikosti? Nebo je vložený štěp příliš velký a je potřeba ho zmenšit? Budu velice vděčná za jakoukoliv odpověď a radu.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 9. 9. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den, 2 týdny je opravdu velmi brzy na nějaké hodnocení, s tím bych počkal alespoň 4 měsíce. Tlakem na chrupavčitý štěp se tento může i trochu zmenšit. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 9. 2017
Nelze s kolegy nic jiného než souhlasit. Stejně se opravné operace mají dělat až rok po zhojení. Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Hezký den, s hodnocením vyčkejte cca 2 měsíce od operace, v této době asi 80-90% otoku zmizí, pak už se stav výrazně nezmění.
Dr. Vidura
dva týdny po operaci vůbec nic neznamenají, otok přetrvává týdny až měsíce, s masážemi určitě nepřestávejte a hlavně snažte se netrápit, největší problém je v současnosti vaše psychika, přeji hezký den prof dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi