Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rhinoplastika a prolaps mitrální chlopně

Lenka38011
23. 10. 2009 · Poslední odpověď: 27. 10. 2009

Dobrý den, začátkem listopadu jdu na pl. operaci nosu v celkové anestézii, zajímalo by mě zda je zvýšené riziko, v případě že cca pře čtyřmi měsící mi byl zjištěn lehký prolaps před. cípu mitrální chlopně.Jednu op. jsem již před dvěmi lety podstoupila, aniž bych o této vadě věděla a žádné komplikace nenastaly, bude nutné jiné než klasické předoperační vyšetření?Dále bych pak měla podobný dotaz i vpřípadě astma bronchiale.Děkuji Lenka

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 27. 10. 2009
Vážená slečno,

pokud byste měla být operována na naší klinice, vyžadoval bych před operací v narkoze velmi důkladné celkové interní vyšetření včetně jasného vyjádření kardiologa k Vaší Vadě a k možným rizikům jakýchkoli komplikací. Vzpomeňte si, jak třeba zemře nějaký trénovaný sportovec přímo na hřišti a pak se zjistí nediagnostikovaná vrozená vada např. kardiopulmonálního systému. To se může stát i při operaci. Promiňte, možná, že jsem Vás poněkud vystrašil, ale v chirurgii nelze nic podcenit.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 10. 2009
Já bych Vás asi dělal v lokální anestesii (dělám nosy JEN v lokální anestesii), ale stejně bych si přál mít předoperační vyšetření včetně doporučení kardiologa, eventuelně včetně kardiologické předoperační přípravy. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 23. 10. 2009
Zdravím Vás.tento dotaz musíte směřovat na svého odborného lékaře- tedy především internistu-kardiologa.Překáždkou operace by tato srdeční vada být neměla, ale může se stát, že Vám Váš kardiolog doporučení nejakou speciální předoperační přípravu v podobě léků snižujících riziko embolií a tromboz.Dr.Lucák
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi