Velikost pochvy?

peula_s666559
peula_s666559
5. 3. 2018 · Poslední odpověď: 19. 5. 2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující věc: Mám za sebou 1 porod s nástřihem. Nyní jsem těhotná a konzultovala jsem se svým stávajícím gynekologem, zda nástřih ano či ne. Jeho odpověď byla, že on je jednoznačně proti nástřihům, pokud dítě nemá víc jak 3,8 kg a rodička není velmi drobné postavy. Ještě dodal, že v mém případě by se porodu bez nástřihu nebál, protože moje pochva je dostatečně prostorná. Mám si to vysvětlit tak, že mám velkou pochvu??? Nikdy jsem v sexu neměla problémy s partnery s menším nebo dokonce malým přirozením, naopak sex s partnerem, který měl větší přirození mi mnohdy v některých polohách vadil. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Petra Š.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Býval jsem gynekolog kdysi, nyní už dlouho dělám poporodní traumata jako plastický chirurg. Moje rada je - Nechte to na porodníkovi a nelamte si s tím hlavu. Držím palce a přeji co nejlepší další porody) :-)
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

To rozhodně takto nechápejte, lékař tím chtěl ríct, že nevidí problém v tom, že by bylo potřeba pochvu rozširovat nástřihem. A obecně není důvod proč nástřih dělat. U nás porodnici klončí nástřihem jen 20% žen, kde je toto opravdu indikováno.
Navíc prostornost pochvy je spíše subjektivní vjem, stejně tak i vjemy při styku.

Pochva prostorná neznamená, že se jedná o pochvu velkou, ale přiměřenou například k porodu přirozenou cestou.
Sama uvádíte, že sexuální problémy nemáte, takže bych byl na Vašem místě spokojený.

S pozdravem

Dörr

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi