Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Plexr - jak ošetřovat růžové tečky v průběhu hojení

gees
gees
9. 6. 2020 · Poslední odpověď: 10. 6. 2020

Dobrý den, na ošetření přístrojem plexr jsem byla 20.5.2020, dnes mi zůstaly jen dva stroupky, ostatní se odloupaly, ale na víčkách mám po stroupcích pořád růžové tečky. Nosím sluneční brýle a dle doporučení od paní doktroky ještě mažu krémem SPF 50. Chtěla bych se zeptat, jestli a kdy růžové tečky zmizí. Případně jestli mám něčím ošetřovat? Mazat? Děkuji mockrát, nevypadá to teď vůbec pěkně a make-up bych také asi neměla zatím používat.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 10. 6. 2020
Dobrý den, rychlost hojení je individuální. Stav, který popisujete, ale zatím nijak nevybočuje z normy. Kromě aplikace krému s SPF50 bych podle pocitu partie po zákroku promašťovala (např. 3% borová mast nebo Ophtalmo-Septonex, ale může to být už i běžný krém, který používáte). Jak často mazat záleží na typu pleti a hlavně Vašem pocitu, také na počasí. Zatím je chladněji, takže SPF tak důležité není, běžné mazání spíše častěji, až se oteplí, budě stačit třeba 2krát denně. K regeneraci pleti mohou také významně pomoci produkty některé medicínské kosmetiky (např. termální voda certifikované bio-kosmetiky Jonzac nebo jejich krémy k ošetřování očního okolí.....termální vodu je ale vhodné vždy nechat uschnout, neutírat. nevadí, když se trochu dostane do očí, zklidňuje).
Příjemný den a s pozdravem,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Plexr
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 5. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi