Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Info o septoplastice

Uzivatel
28. 9. 2007 · Poslední odpověď: 10. 4. 2012

Dobrý den,mám na Vás prosbičku,v 10 letech jsem měla úraz nosu,je mi 30 let a pociťuji zhoršené dýchání.Obvodní lékařka,mě poslala do nemocnice v Kolíně se zprávou
" Septum v přední části luxované doleva,dutina nosní vlevo v přední části prakticky septem obturovaná,vpravo dutina prostorná,na Glatzelově desce stopa asymetrická.Hrdlo a tonsilly klidné.Je indikace k septoplastice." Nikdo mi neřekl blyžší informace o zákroku,rovnou mi stanovili datum nástupu.Nevím jestly mi nos budou jen rovnat nebo i nějak upravovat.Tak bych se Vás chtěla zeptat jestly je to dobré řešení nebo jestly je lepší zaplatit si plastickou operaci nosu ve specializované nemocnici.Mám z toho docela velké obavy ale zároveň se těším.Ještě jsem se chtěla zeptat,mám pearsing v obočí a pod spodním rtem(jsou z chir. ocely) je nutné si je před operací vyndat? Předem moc děkuji za Vaše odpovědí

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 8. 10. 2007
Jedná-li se Vám pouze o problémy s dýcháním a ne o estetickou změnu venkovního nosu, pak jste v rukouch ORL lékařů naprosto správně. Upravují jen vnitřní nos a zevní nos zůstane beze změny. S pozdravem MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den.Septoplastiky provádějí spíše na ORL pracovišti.U nás děláme spíše kosmetické úpravy.Piercing určitě vyndejte.Zdravím MUDr.Hubert Topinka Lékařský dům.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 28. 9. 2007
Dobrý den, souhlasím s dr. Kloudem, nicméně operace na účet zdravotní pojišťovny podléhá schválení revizním lékařem. dr. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Hradec Králové . 28. 9. 2007
Dobrý den, otázkou je, zda máte jen vybočené septum či je křivý celý nos. Septoplastika je zákrok, při kterém se upravuje nosní přepážka s cílem obnovit nebo zlepšit nosní průchodnost a/nebo vyrovnat křivý zevní nos. Každopádně by se nos měl operovat komplexně. Tedy pokud je křivý zevní nos i septum, potom provést zákrok na obou strukturách. Zda si pro tento zákrok vyberete plastického chirurga či kolegu z ORL je zcela na Vás. Důležité je, aby uměl obojí. Piercing je vhodné odstranit. Za pár dní po operaci si ho budete moci dát zpátky. A ještě jedna informace: poúrazové deformace nosu jsou po schválení revizním lékařem hrazeny ze zdravotního pojištění. Srdečně zdravím.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi