Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Sklerotizace a oteklý kotník

JaroslavaBonusova
5. 2. 2022 · Poslední odpověď: 22. 2. 2022

Dobrý den, ve čtvrtek jsem byla na sklerotizací žil obou nohou. Levá jen decentně a je vše v pořádku, ale pravá noha vypadala nevzhledně kolem kotníku a na celém nártu. MUDr. mi vše vypíchnul, ale nárt i kotník mám stále nateklý. Tak se chci zeptat, zda je to v pořádku a má to tak být, nebo mě to má nějak znepokojovat. Mažu heparoid krémem, nosím punčochy a kotník ani nárt nikterak nebolí samy o sobě, jen se mi trochu motá hlava. Děkuji za odpověď.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Vážená paní JB, naše odpověď přichází se zpožděním a tak je zřejmě již celý "problém " vyřešen. Tak jako tak bezu řádného vyšetření klinického a ultrazvukem nelze přesně odpovědět. Sklerotizovaná oblast může být trochu oteklá díky tomu, že časná reakce po ošetření větší žíly může vést k jejímu dočasnému zvětšení - masti s heparinoidy jsou v pořádku, nejlépe Hirudoid forte gel + punčocha. Vždy se musíte při velkých nepříjemnostech obrátit na lékaře, který zákrok provedl. Je to jeho odpovědnost.

prim. MUDr. Jaroslav Strejček, CSc.
předseda České flebologické společnosti ČLS JEP
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 11. 2015
Estetické operace přednoží
Žádné odpovědi
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 5. 2017
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 3. 2011
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2015
Křečové žíly
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2020
Křečové žíly
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 3. 2012
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 9. 2008
Křečové žíly
1 odpověď, nejnovější odpověď: 16. 3. 2011
Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 7. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi