Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Komplikace po sklerotizaci

kahoba
17. 3. 2020 · Poslední odpověď: 18. 3. 2020

Dobrý den, Začátkem ledna jse byla na sklerotizaci na kterou chodím jedenkrát ročně již řadu let. Mám vrozenou chronickou žilní nedostatečnost a před 10 lety jsem byla na úspěšné operaci křečových žil a od té doby docházím na sklerotizaci víceméně z kosmetických důvodu. Bolestni nohou ani otoky netrpím a potíže nemám ani ve velkých vedrech. Bohuzel při letošním výkonu došlo na jedné končetine na lytku k rekanalizaci. Pan doktor místo opravil (2 vpichy) a nařídil opět nošení kompresních punčoch na 3 týdny. Po týdnu od korekce jsem měla pocit, že místo je citlivější než jsem po tomto výkonu zvyklá a taky už jsem měla trochu paniku, aby se to opět nějak nezkomplikovalo jsem byla u pana doktora na kontrole a vše dle jeho slov bylo v pořádku. Teď je to 4 týden od korekce a místo je na dotek stále velmi citlivé, zatvrdlinky, které byly trochu větší než jsem po sklerotizaci zvyklá se sice pomalu vstřebávají ale jsou stále na pohmat cítit a bez ohledu na to zda punčochy mám či ne v místě opravy občas pálí, skubne atd. Noha není otekla, zarudla ani nijak tepla ale dane místo vypadá určitě huř než před sklerotizaci a navíc bolí. Diskomfort pociťují pouze v této oblasti. Chtěla bych poprosit o Vas názor,. Moc děkuji!

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Radek Vyšohlíd
3 adresy v Moravskoslezský kraj, Praha (kraj), Středočeský kraj... . 18. 3. 2020
Nejlepší odpověď
Dobrý den, ošetření sklerotizací je v případě rekanalizace v pořádku, nicméně k jeho hodnocení nemam detailní informace. Velmi často se používá aplikace pod ultrazvukem. Vzhledem k tomu, že se většinou jedná ošetření větších žil, pak je to doprovázeno mnohem delším vstřebáváním a tvorbou déletrvajícího pigmentového pruhu na kůži. Citlivost může být též větší, poškození žíly sklerotizací je doprovázeno sterilním zánětem. To je znatelně nepřijemné v ohybech. Tento proces však spontánně odezní. Většinou se doporučuje prodloužit nošení komprese,chodit a užívat podpůrné léky, jako je Detralex .Dále je to lokální péče (lioton  např.).
Nicméně vždy doporučuji obrátit se na lékaře, který toto ošetření prováděl a konzultovat s ním průběh hojení. V současné době je dobré využít moderní technologie a upřednostnit je před samotnou návštěvou.

Přeji hezký den

Radek Vyšohlid
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
těžko celý průběh hodnotit bez znalosti minimálně průsvitu sklerotizované žíly a data prvního zákroku. V každém případě odhojování u větší žíly rozhodně déle než měsíc, popisovaný stav naprosto odpovídá odhojování větší žíly a není třeba s tím dělat víc než poctivě nosit punčochy event. po dvou měsících zatuhlinky rozmasírovávat. Dříve ne, dochází pak k rekanalizaci není-li žíla bezpečně uzavřená. V každém případě ale tyto informace jste měla dostat už před zákrokem.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Bioplastica s.r.o.
1. klinika bioplastické chirurgie
bioplastica
sklerotizace
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 18. 3. 2020
Dobrý den,
souhlasím s kolegou, doporučuji se obrátit na Vašeho lékaře.

S pozdravem
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Sklerotizace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 10. 2016
Sklerotizace
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi