Centrum dermatologické angiologie

Centrum dermatologické angiologie

(1 Recenze) ·100% doporučuje
Ohodnotit
Bezručova 1865, Říčany, Středočeský kraj Zobrazit mapu
Odpovídá v průměru do 1 týdne
Centrum dermatologické angiologie
Centrum dermatologické angiologie
(1 Recenze) ·100% doporučuje

Informace

  • 823 návštěv profilu

Centrum dermatologické angiologie je nestátním zařízením, které se věnuje komplexní ambulantní léčbě (nejenom) křečových žil. Již v něm bylo provedeno více než 150 000 ošetření za pomoci tzv. skleroterapie. Jedná se o největší počet realizovaných výkonů (na jednom pracovišti) v celé Evropě.

Kromě individuálního přístupu můžete počítat i s minimálními čekacími dobami, zároveň není nutné doporučení ošetřujícího lékaře. Pracoviště je vedené předním světovým flebologem a dalšími zkušenými specialisty.

V současnosti má zařízení 2 pobočky – jedna z nich se nachází na Praze 5, druhá v Říčanech u Prahy.

Zakladatelem centra je MUDr. Jaroslav Strejček, CSc., který má v daném oboru opravdu bohaté zkušenosti. Konkrétně se tomuto oboru začal věnovat již v 80. letech. Centrum dermatologické angiologie založil již v roce 1992.

Tento zkušený odborník je členem českých, ale i zahraničních odborných společností – mezi ně patří například Česká lymfologické společnost, Česká akademie dermatovenerologie, International Society of Dermatology či Flebologické společnost Benelux. Kromě toho působí i jako šéfredaktor 2 časopisů a je nositelem významných zahraničních ocenění.

Skleroterapie

Řeč je o unikátní ambulantní metodě, která je vhodná prakticky pro všechny typy varixů. Skleroterapie tkví v aplikaci speciální látky přímo do křečové žíly. Po této aplikaci se žíla mění na vazivo. Skleroterapie větších varixů je často hrazena z všeobecného zdravotního pojištění, mikrovarixy jsou chápány jako kosmetická porucha a v takovém případě si pacient musí zákrok uhradit sám.

Díky vysoké odbornosti místního týmu je Centrum dermatologické angiologie v současnosti jediným zařízením v České republice, které se věnuje školení lékařů v oblasti skleroterapie.

Komplexní léčba lymfedému

V našem centru se věnujeme také komplexní léčbě lymfedému, tedy otoku končetiny, který je způsoben poruchou odtoku lymfy z dané oblasti. Hlavním úkolem léčby je pak především obnova funkcí mízního systému. Je však třeba počítat s tím, že léčba musí být vysoce odborná, důsledná a často i dlouhodobá, případně celoživotní.

První návštěva zdarma:

  • Ne

Recenze (1)

5.0
průměrné hodnocení
100 % doporučuje

Velice profesionální přístup všech pracovníků.

Požádejte: Centrum dermatologické angiologie o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!

Zodpovězené dotazy (12)

Sklerotizace ve 2. a 3. trimestru těhotenství
Odpověď odborníka · 31. 5. 2022

Vážená paní Lucie, bráno čistě z pohledu příslušných předpisů platných pro aplikaci léků v ČR, které stanovuje Státní ústav pro kontrolu léčiv platí pro preparát Aethoxyklerol (lauromakrogol) následující neřízení obsažené v dokumentu PDF : Těhotenství...

Číst dál
Sklerotizace a prášky na ředění krve
Odpověď odborníka · 22. 2. 2022

Asi naši odpověď nestíháme, ale přesto pro tazatelku i ostatní odpovídáme. Cituji z připravovaných Doporučených postupů pro skleroterapii, zpracovaných výborem České flebologické společnosti ČLS JEP : " Antikoagulační léčba není kontraindikací...

Číst dál
Sauna po sklerotizaci žil
Odpověď odborníka · 23. 2. 2022

Po ošetření byste se měli po určitou dobu (1-4 týdny) zdržet sauny, dlouhých horkých koupelí nebo sprch, solária a rozsáhlého opalování. Pokud jste vystaveni slunci, používejte opalovací krém s SPF 25 nebo vyšším. Přesnější čas není obecně určen,...

Číst dál
Zobrazit další zodpovězené otázky

Lékaři z pracoviště

MUDr. prim. Jaroslav Strejček CSc.

MUDr. prim. Jaroslav Strejček CSc.

Požádejte: Centrum dermatologické angiologie o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!