Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Tubulizace po bandáži

Anonymní
jannina
1. 7. 2010 · Poslední odpověď: 6. 1. 2019

Dobrý den chci se zeptat jsem po bandáži žaludku asi tři týdny ale nic se nezměnilo hlad mám furt a dodržuji tekutou stravu....Ale přemýšlela jsem že pokud by to šlo chtěla bych podstoupit tubulizaci žaludku a chci se zeptat jestli po tomto zákroku mohu mít děti?děkuji za odpověď Jana

Reklama

odpovědí (11)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 9. 1. 2012
Nejlepší odpověď
V principu je možné podstoupit tubulizaci po bandáži. Nejprve by však bylo vhodné zjistit, proč nefunguje bandáž.Pokud máte zájem o provedení RTG kontroly funkce bandáže a eventuální další rozvahu, co dál, objednejte se ,prosím, ke kontrole.Při objednávání sestřičce uveďte, že bude RTG kontrola !
S pozdravem
MUDr.Martin Hrubý
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 15. 4. 2012
Vážená Ivano,
k Vašim dalším otázkám: bariatrické operace v základě nejsou překážkou pro těhotenství.
V tuto chvíli nejsou žádná data, která by prokazovala vyšší riziko rakoviny po bariatrických operacích.
S pozdravem
MUDr.Martin Hrubý
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 15. 4. 2012
Zkuste Vítkovickou nemocnici, na chirurgii určitě baritrické operace provádějí.
S pozdravem
MUDr.Martin Hrubý
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 10. 4. 2012
Vážená Ivano, v tuto chvíli je Vaše BMI 34 takže nesplňujete kriteria pro indoikaci bariatrické operace. U zdravých obézních je hranicí BMI 40, v případě přítomnosti doprovodných onemocnění ( cukrovka, hypertense, poruchy vnosných kloubů ...) je BMI 35.
S pozdravem
MUDr.Martin Hrubý
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 5. 3. 2012
Objednjete se prosím ke kontrole, bude třeba zjistit, v jakém stavu je Vaše bandáž a následně můžeme uvažovat o dalším postupu.
S pozdravem
MUDr.Martin Hrubý
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 28. 11. 2011
Zašlete mi prosím Vaše zprávy, nebo poštou na adresu: Panochova enmocnice Turnov, 28. října 1000, 511 01 TURNOV.
S pozdravem MUDR.Hrubý
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 3. 11. 2011
Vážená,pro posouzení vhodnosti či možnosti dalšího operačního zákroku by bylo potřeba znát více detailů o průběhu Vaší první operace - bandáže. V případě Vašeho zájmu mi prosím zašlete dokumetaci jak o všech operacích, které jste s bandáží prodělala, tak zprávy z průběhu a všech prodělaných vyšetřeních.S pozdravemMUDr.Martin Hrubý
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 25. 8. 2011
Vážená,
pravidla pro bariatrické operace jsou zde opakovaně uváděna,proto jenom pro shrnutí: 1) BMI vyšší než 40, resp. 35 v případě doprovodných onemocnění. Vaše BMI podle udaných čísel je 34,tedy těsně pod danou hranicí.
2) Doporučení k operaci dává obesitolog, tedy lékař, který léčí obezitu konservativně. Pokud tytopostupy selhávají, dá doporučení k operační léčbě.
Proto Vám musím doporučit nejprve navštívit obesitologa.
S pozdravem
MUDr.Martin Hrubý
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 25. 1. 2011
Doporučuji nejprve provedení kontroly adjustace bandáže, mnohdy stačí "nafouknutí bandáže upravit a efekt se dostaví. Teprve pokud by tato cesta selhala, je na místě uvažovat o jiném zákroku.

S pozdravem
MUDr.Martin Hrubý
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 3. 7. 2010
To jste mě dostala,a já měl pocit, že vysvětlení principu fungování bandáže věnuji dostatek času .....Překvapuje mě,že jste se nezepatla při dohodnuté telefonické konzultaci ?
Proto doporučuji postupovat podle původního doporučení - tedy měsíc po operaci kontrola, dva měsíce po operaci adjustace (nafouknutí) bandáže.
S pozdravem
MUDr.Martin Hrubý
Premium
MUDr. Martin Hrubý
Turnov . 2. 7. 2010
Vážená Jano, běžná praxe je, že při operaci je bandáž naložena ve \"volném\" stavu a žaludek příliš nezužuje.Běžně se poté adjustuje (\"dofukuje\")přibližně za 6-8 týdnů, tgeprve potom se projeví její účinek. Nevím, kde jste operaci podstoupila, ale u nás jsou s tímto postupem klienti seznámeni před operací, bandáž adjustujeme za 2 měsíce po operaci. Dohodněte se proto se svým chirurgem, nebo pokud chcete ventuálně další kontroly absolvovat u nás, objednejte. Rozhodně není na místě nyní uvažovat o jiné operaci, zatím jste absolutně nevyužila možností bandáže !!
S pozdravem
MUDr.Martin Hrubý
Reklama

Najít další otázky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi