Léčba stresové inkontinence laserem

Autor:

Více než 50 % žen po vaginálním porodu a menopauze se potýká se slabým únikem moči. Obvykle k němu dochází při poskoku, kýchnutí, smíchu nebo zvednutí těžkého břemene. I když většinou unikne jen pár kapek, pocit úniku moči je nepříjemný a může se časem zhoršovat. Postupně se z ní může vyvinout urgentní inkontinence, kdy již moč uniká neustále, nejen při fyzické námaze. Proto je dobré stresovou inkontinenci začít řešit co nejdříve.

Stresová inkontinence – co je její příčinou?

Všechny výše zmíněné aktivity způsobují zvýšení nitrobřišního tlaku, V normálním stavu močová trubice při zvýšení nitrobřišního tlaku reaguje tak, že zvýší uzávěrový tlak, a zadrží moč v močovém měchýři.

Základním předpokladem její správné funkce je dostatečná podpora pánevního dna, pojivové tkáně a pochvy. Pokud jsou tyto podpůrné struktury ochablé v důsledku vaginálního porodu nebo hormonálních změn, močová trubice se neudrží ve své normální poloze a uzávěrový tlak není dostatečný. Následně dochází k úniku moči.

Stresová inkontinence vám hrozí, pokud:

 • Máte pro ni vrozenou dispozici.
 • Pokleslo vám pánevní dno.
 • Máte za sebou jeden a více vaginálních porodů.
 • Vystavujete se dlouhodobé vysoké fyzické námaze.
 • Trpíte chronickým kašlem.
 • Čelíte nedostatku estrogenu v období menopauzy.
 • Máte vysokou nadváhu.
 • Kouříte.

Jak je možné stresovou inkontinenci léčit?

Pokud trpíte jen velmi slabým únikem moči, je nejpřirozenější cestou posilování pánevního dna. Speciální cviky je vhodné začít cvičit co nejdříve po porodu a při prvních příznacích stresové inkontinence v menopauze. Posilování pánevního dna je dlouhodobá záležitost. Jeho posílení trvá několik měsíců, proto je na místě trpělivost.

Při slabé a středně závažné stresové inkontinenci je vhodné ošetření frakčním laserem. Dochází při něm k remodelaci tkáně a zpevnění podpůrných tkání a pochvy.

Těžší formy stresové inkontinence se řeší chirurgickým zákrokem.

osetreni gynolaser
Léčba úniku moči laserem FRAXIS GYNOLASER

Bezoperační léčba stresové inkontinence laserem Fraxis Gynolaser

Léčba stresové inkontinence laserem je v současnosti nejmodernější neinvazivní řešení. Provádí se ambulantně, bez anestezie, bez nežádoucích rizik, která jsou obvykle spojena s chirurgickým zákrokem. Rekonvalescence trvá jen několik dní a efekt zákroku se dostavuje již během jednoho týdne.

Jak zákrok probíhá?

Při ošetření laserem Fraxis Gynolaser lékař ošetřuje oblast pochvy speciální úzkou hlavicí. Laserové paprsky hluboce prohřívají tkáň a zároveň odstraní její svrchní část. Teplo laserového paprsku nastartuje zvýšenou tvorbu kolagenu. Díky ní se pochva zpevní a remodeluje a následně poskytne pevnou oporu močové trubici. Během jednoho týdne je znatelné zlepšení stavu úniku moči. Zároveň dochází ke zlepšení lubrikace a ženy si tak mohou užívat mnohem kvalitnější sexuální styk s partnerem. Zlepšuje se i stav častých vaginálních zánětů.

Pro požadovaný účinek je nutné ošetření dvakrát opakovat po čtyřech až osmi týdnech. V individuálních případech lékař doporučí až tři opakování.

Jaké jsou výhody léčby stresové inkontinence laserem Fraxis Gynolaser?

 • Zákrok probíhá ambulantně.
 • Je bezbolestný.
 • Není nutná anestezie.
 • Ošetření trvá maximálně 30 minut.
 • Bez ztráty krve.
 • Bez vedlejších účinků.
 • Rekonvalescence 3 dny – 1 týden.
 • Efekt léčby již jeden týden po zákroku.
 • Vysoká spokojenost klientek i jejich partnerů.

Pro koho je léčba úniku moči laserem vhodná? Více na videu >>

Publikováno: 10.8.2017

Související recenze a zkušenosti

Adelas 13.11.2018
Spokojený/á

Po dvou porodech mě začala trápit inkontinence, omezovala mě v osobním životě a cítila jsem se trapně. Bylo to velmi nepříjemné a obtěžující. Už jsem z toho začínala byt zoufalá, v nemocnici mi doporučili pouze operaci, ... Více 

2 Likes   1 Komentář  

Léčba stresové inkontinence laserem - Ceny

Ceny od 12 500 Kč
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
MEDICOM Clinic
Praha, Brno, Ústí nad Labem
Ceny od 15 000 Kč
obvykle do 15 000 Kč
MEDICOM Clinic
Ceny od 12 500 Kč
MUDr. Martin Molitor PhD.
IP Beauty
Kladno
Ceny od 2 000 Kč
IP Beauty
Ceny od 12 500 Kč
MUDr. Issam Al Awa MD

Léčba stresové inkontinence laserem

100% spokojeno. 21 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní