Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zmenšení prsou a kojení

FAQ
FAQ
13. 4. 2011 · Poslední odpověď: 26. 7. 2017

Mám obrovská prsa, vůbec neodpovídají proporcím mé postavy. Chtěla bych se zeptat, jestli může mít redukce prsou vliv na možnost kojení. Je mi 23 let a těhotenství plánuji až v později. Prsa mě však velmi obtěžují.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Eva Dřevínková
Praha . 26. 7. 2017
Nejlepší odpověď
Obrovská prsa jsou velkým problémem mnoha žen. Velikost prsů lze operací úspěšně zmenšit, ale nikdo Vám nemůže zcela zaručit, že budete moci kojit, i když se operaci vždy snažíme provést tak, aby to možné bylo. S pozdravem, MUDr. Dřevínková E.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Petr Maceček
Olomouc . 12. 6. 2017
Dobrý den, redukce prsů se provádí tak, aby bylo možno i po této operaci kojit. Samozřejmě, že přítomnost jizev může způsobit větší citlivost či až bolestivost prsů během gravidity a kojení.
Krásný den, MUDr. Petr Maceček, RVmedCentrum
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Existuje celá řada operačních postupů, které vedou ke zmenšení prsů. Některé narušují strukturu prsní žlázy pod kožním krytem minimálně, některé více. Obecně platí, že problémy s kojením po tomto zákroku mohou nastat, může dojít ke vzniku cyst ve žláze, zanícení neprůchodných mlékovodů atd., není to však pravidlo, můžete být zcela bez problémů. Řada žen má uvedené problémy i bez chirurgického zásahu do prsní žlázy. Podrobnosti si nechte vysvětlit při konzultaci u plastického chirurga, zdravím Trupar
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Zmenšení prsou na pojišťovnu v 16ti letech

Qaya
Qaya
1. 11. 2019 · Poslední odpověď: 13. 11. 2019

Dobrý den, je mi 16 a mám prsa velikosti D, což k mé výšce necelých 160cm, nejen vypadá hrozně ale je to i velmi náročné. Na neurologii chodím s bolestmi v bederní částí, na orthopedii jsem byla také, rehabilitace jsem podstoupila též, bohužel stále nikde nic nezjistili. Navíc mám často hodně sebevražedné myšlenky, protože z celého srdce nesnáším své tělo , protože mé prsa ze mě dělají opravdu hodně tlustou. Proto se zrcadlům co nejvíce vyhýbám, ale věřte mi že v tomto věku je to pro mě velmi frustrující. Myslíte, že je nějaká možnost podstoupit operaci, aniž bych za to musela platit? Opravdu nemám u sebe 50 tisíc a rodina by mi to opravdu nezaplatila. Děkuju předem moc za odpověď.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 13. 11. 2019
Dobrý den, redukční operaci prsů doporučuji až v 18 letech. Dr Vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 7. 2016
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 11. 2007
Zvětšení prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 1. 2014
Zmenšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2018
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2015
Zmenšení prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 11. 2010
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 8. 2013
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 5. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi