Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nemožnost udělat echo srdce

Megy
13. 3. 2009 · Poslední odpověď: 16. 3. 2009

Dobrý den,jsem 2 roky po augmentaci,uložení pod sval. Dnes jsem narazila na poměrně velký problém – šla jsem na echo srdce a lékařka ho prakticky nemohla provézt, jelikož implantáty brání vyšetření a není nic vidět. Jsem z toho lehce zděšená, že možná mám něco se srdcem a přitom mi nejde udělat echo vyšetření. Nevěděla jsem vůbec o tom, že takovýto problém může nastat. Jak mám tohle řešit, nebo jak se to vůbec řeší? Co když mám nějaké problémy se srdcem a nedozvím se to, protože se mi nedá udělat echo ???!!! Děkuji za odpověď, Markéta.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 16. 3. 2009
Vážená paní,
Váš problém s diagnostikou srdeční funkce by měl řešit internista. Je celkem logické, že se ultrazvuková vlna odrazí na rozhraní různých tkání a povrchu. Tedy ECHO vyšetření srdce je přes silikongelové implantáty obtížné až nemožné, případně výsledky mohou být zkresleny. Ale vždyť jistě existuje celá škála dalších vyšetření, které dokáží vyšetřit srdeční funkci. Pokud máte opravdu vážné potíže se srdíčkem, měla byste navštít některé specializované kardiologické pracoviště. Tam si jistě, z hlediska diagnostiky, s Vaším probléme poradí aniž by bylo nutno uvažovat o vyjmutí implantátů.
Srdečně Vás zdravím,
prim.MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
MUDr. Zdena Stratilová
Brno . 14. 3. 2009
Znám mnoho pacientek s prsními implantáty a nikdy tento problém nenastal.Navštivte jiné pracoviště.

zdraví dr. Stratilová
Praha . 14. 3. 2009
Dobrý den, jedině odstranit implantáty. Jinak Vám asi plastický chirurg nepomůže. Ale myslím, že to bude záležet na zkušenostech a erudovanosti internisty. Zkuste jiného lékaře. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi